şükela:  tümü | bugün
  • farkettim de, artık fenerliler besiktaslilara beşiktaşlılar da fenerlilere sallar pozisyona geldi durum. eskiden gs-fb nin yanına yaklaşamaz bu bjk, siz 3. büyüksünüz falan derdik hep 2 takım taraftarı olarak. bjk maclari her iki takım icin de derbi niteliği taşımaz, ezeli rekabetin yanına yaklasamazdi.

ama bir seyler oluyor son 3 senedir. beşiktaş bu 3 senede kazandığı başarılarla ağa babaları galatasaray’a karşı olmasa da fenerbahçe’ye karşı bir denklik psikolojisinde. taraftarları ciddi ciddi artık fenerbahceden çok daha büyük bir kulüp olduklarını dile getirmeye başladı. fenerbahçe’ye ve taraftarına karşı her türlü sinir harbi başlamış durumda.

tam bir “1. belli de artık 2. siz değilsiniz” durumu.

sorum siz futbolseverlere. beşiktaş bugün ki durumuyla bana fenerbahçeden daha iyi bir takım olduğu, daha winner hale geldiği izlenimi uyandırmıyor, formda topçuları olduğunda gününde olduklarında güzel top oynayan bir takım sadece altı boş. mesela bir avrupa’ya gitseler seneye beşiktaş daha fazla puan toplayabilir gibi gelmiyor. fener hep bir adim önde. ama fener de avrupa’ya gitmiyor kardesim. türkiye içinde besiktastan bir adim önde de olsa avrupa arenasında çok zayıf. yıllarca “avrupa’ya gittin bizi rezil ettin öpme kanaryaaaaa” besteleriyle büyüdük biz. beşiktaş o konulara 8-0 dan sonra hiç girmedi çok şükür.ben çok kararsızım.

sizce yeni gelin kim ?

köklü tarihi ve ezeli rekabetle , iç sahada adeta galatasaray’a boyun eğdirme yeteneğindeki fenerbahçe mi ?

yoksa son zamanlardaki çıkış trendiyle 100 yılda bir şampiyon ol geyikleri yapılırken birden avrupa dan turla donmeye başlayan güzel top oynayan (kadroya bağlı olarak) beşiktaş mi ?

yeni gelin kim ? türkiye’nin en iyi 2. takımı kim ?

galatasaray’ın son 10 maça lider girdiği bir ligde kim 2. olur.

ya da nasıl sorayım. who’s dady we are?