şükela:  tümü | bugün
 • bilgi ve akıllı yorumlar dışında sözlüğü entry çöplüğüne dönüştüren olaydır çoğunlukla.. içlerinden istediğimiz/aradığımız bilgiyi bulmak güçleşmektedir bu klişeler yüzünden.. örnek vermek gerekecek olsursak;

  düşük bütçeli "iyi" iş çıkarmış bir filmin 100 entarisinden 88.7'sinin küçük bütçeyle de güzel bir film çıkarabileceğinin kanıtı, milyon dolarlık özel efektli, vurdulu kırdılı amerikan filmlere inat dehşet bir filmlerle bezeli olması..

  bu şekilde yorum yapan yazarların amerikan filmlerinden başka filme yan gözle bakmadıkları baktıklarında da bu şekilde belirtmek ihtiyacı hissettiklerini düşünüyorum
 • en ünlüsü için;
  (bkz: yarısında çıktım)
 • herhalde filmin sonunu entrinin başında söylemek. ya gerçekten sinir oluyorum, elimde bir sihirli değnek olsa yeryüzünden temizleyeceğim bir ırk olurlar. bi film için yorumlara bakayım dedim, o da nedir "izlenebilir, tavsiye ettiğim film.", şöyle film böyle film, sıkıcı bi film, mutlu eden bi film.

  kafamda biraz bi şeyler oluşsun, genel görüşe bakayım derim. sonra aradan dananın teki entri başında "sonunda şöyle şöyle şöyle sahneyle mutlu sonla biten film." diye yazar, filmi izlemesem de olur yani... gerçekten spoiler şeysine tıklamak bu kadar mı zor yahu?

  buradan da tüm spoiler kullanan, kullanmadan önce bile uyarı veren o güzel, naif, kibar insanlara teşekkürlerimi ileteyim. diğerleri de örnek alsınlar biraz.