şükela:  tümü | bugün
  • her gün online olup sözlüğü yakından takip eden fakat neredeyse hiç entry girmeyip, hayalet misali takılan yazarlardır.
    yazmamalarının sebepleri vardır elbette. aslında yazacak bir sürü şey vardır kafalarında, açacak bir sürü başlık ama aynı zamanda tüm bunları körelten de bir umursamazlık... bir umutsuzluk.
    aklındaki başlığı açsa; gündemin üst katlarında yer bulması kadar büyük bir beklentisi olmadığı halde orta halli bir başlık bile olamayacağını bildiği için vazgeçer.
    ilgisini çeken bir başlığa entry girmek ister ve bakın neler olur...
    çoğu zaman da öyle bir başlık belirir ki sol freymin (doğrusu bu değil biliyorum nasıl yazılır bilemedim... bir mucize gerçekleşir de önce birisi açtığım bu başlığı ve sonra bu yetmezmiş gibi entrymi fark eder ve bunlada taşşak geçersiniz şimdi diye açıklama gereği duydum. amk geçersenizde geçin deyip silmedim ama geçerseniz de geçin amk. durum bildiğiniz gibi değil herşeyle taşşak geçme çabanız var farkında değisiniz. ) gündeminde işte o başlığa aklındaki entryi girse fav manyağı olma ihtimali var ama bir sorun var ki çok geç kalmış başlık çoktan 300-400 entryleri bulmuş. ve şunu bilirki yazacağı değerli entrynin o başlıkta denk geleceği sayfaya kadar hiç bir okuyucu inmeyecektir orası platformun en alttaki vahşi katlarındandır, okuyucuların artıkları dahi inmez oralara hatta sözlükte bir başlığın o kadar aşağı katlarında entryler birbirlerini okur o derce yani. haliyle hayalet yazarımızda değerli entrysine bu işkenceyi reva göremez ve vazgeçer.
    düşünsenize bir yazar var ki, ssg bu sözlüğü açtığı zamandan bu yana bir ekşi sözlük üyesi ama yazar değil çünkü hiç yazmamış.
    ilk günden beri sözlükte ve çılgınlar gibi herkezi takip etmiş, sözlükte olan biten her şeye hakim fakat hiç yazmamış, yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı. o kadar ki klavyesi tozlanmış. (e harfinin düğmesi hariç)
    işte böyle bir yazarın varlığını ya da yokluğunu hiç bilemeyeceğiz çünkü o bir hayalet.
    sevgiler sözlük, eski günlerini hatırlayıp üzülerek entryme son veriyorum.
    hayırılı forumlar.
  • "inci çamurda erimez." viktor hugo