şükela:  tümü | bugün
 • altina yazilanlar kan araniyor duyurularindan haberdar olmak isteyen yazarlarin olan biten bolumunde otomatik olarak cikacak ozel bir ba$liktir. (evet)

  ozel bir ba$lik oldugundan diger ozel ba$liklar gibi sozluk kurallari gecerli degildir. kan ya da benzer acil medikal ihtiyac barindirmayan nitelikte entry'ler silinecektir. bir kotuye kullanma tespit edilirse ilgili yazarin hesabi da tamamen kapatilabilir.

  yazarlarin direkt tanimadiklari bilmedikleri insanlar hakkinda kan duyurusu yapmasi ba$kalarinin ozel hayatlarina zarar olu$turabileceginden yasaktir.

  bu ba$liga yazilan entry'ler uzerinden 30 gun gectikten sonra verilen telefon adres gibi ozel bilgilerin kotuye kullanilmasini engellemek amaciyla otomatik silinip yazarlarin cop tenekesine gonderilirler. daha uzun vadeli duyuru yapmak isteyenler silindikce tekrar giri$ yapabilirler.
 • istanbul - çapa tıp fakültesinde yatmakta olan bir tanıdığımız için acil 37 ünite kana ihtiyaç var. verilen kan kadar değiş tokuş işlemi yapılacağından kan grubu farketmiyor.

  3 gün boyunca kan verme işlemi acil olarak sürecek.
  iletişim: ilknur yüksel 0546 477 95 92
 • acil olandır.

  --- spoiler ---

  acil | yarın istanbul siyami ersek hastanesi'nde ameliyat olacak bir arkadaşımın yakını için *0 rh(-)* kana ihtiyaç vardır. kan verecek kişinin erkek olması gerekmektedir.

  iletişim için: 05378331379

  alican capan
  --- spoiler ---
 • ankara tobb hastanesi'nde ameliyat olacak bir yakınım için 4 ünite ab rh+ acil kan ihtiyacı vardır.
  irtibat
  kadir barut 05058401517
 • kartal koşuyolu kalp hastanesinde yatmakta olan hasta için b(-) kana ihtiyaç vardır. ulasilacak kisi soner aydin 05373710150
  verebilecek olan kişiyi evinden yada bulunduğu bölgeden araçla alabiliriz.
 • bir arkadaşımın anneannesinin ameliyatı için özellikle erkek ve 0 rh (-) kan grubuna ihtiyaç duyulmaktadır. ilgilenenlerin yarın 08.00’e kadar kerem gümüşsoy’a (05324403113) veya koç üniversitesi hastanesi’ne başvurmaları gerekmektedir.
 • ankara hacettepe üniversitesi onkoloji servisinde yatmakta olan amcam için 40 ünite kana ihtiyaç vardır.
  kan grubu farketmez
  kan vermek isteyenler için
  hasta adı hasan ersoy
  irtibat bedriye ersoy
  tel 0505 649 90 11
 • (bkz: #71769253)
 • arkadaşlar beyin tümörü ameliyatı olacak bir yakınımız için yarın 09:00-11:00 arası çapa'da ab rh+ kana ihtiyacımız vardır.

  nöroloji binası
  706 numaralı odadaki hasta

  ab rh+ kan vermek isteyenler iletişime geçebilir. sözlük yazarı olmayanlar yukarıdaki oda hastası için geldiğini belirterek kan verebilir.

  şimdiden teşekkürler.
 • nidanur avcı 6 yaşında bir çocuk. ankara üniversitesi tıp fakültesi çocuk polikliniğinde, trombosit hastalığı nedeniyle tedavi görüyor. hastalığı nedeniyle her gün iki ünite trombosit (a rh+) alması gerekiyor. ihtiyacının günlük olması ve yaklaşık 3 ay daha devam edecek olması nedeniyle, nidanur ve ailesinin desteğe ihtiyacı bulunuyor.

  ??herhangi bir kan bağışı merkezine nidanur’un ve hastanenin adını vererek yapılacak bağışlar, onun iyileşmesine ve yaşamına kaldığı yerden devam etmesine yardımcı olacak.??

  detaylı bilgi almak isteyenler 0 537 670 17 25 numaralı telefondan babası ercan avcı ve 0543 568 15 20 beyhan bey (kuzeni) ile iletişime geçebilir.??

  önemli düzeltme: bağış trombosit olarak yapılacak. bir kez bağış yapan kişi, beş gün sonra yeniden verebiliyor. şu anda bağış bulunamadığı için direkt ve acil olarak hastaneye gidilerek bağışta bulunulması gerekiyor. nidanur günlük trombosit desteği olmadan yaşayamıyor.??

  ek: türkiye’nin her yerinden kızılay kan merkezlerine bağışta bulunulabilir.