şükela:  tümü | bugün
  • eğer burası bir deney grubu olarak görülürse ülkedeki mutsuzluğun, verimsizliğin, depresyonun çözümü olacağına inanıyorum.

burası türkiye'deki mutsuzluğun küçük bir önizlemesi. başlıklar bile kin , nefret unsurları taşıyor. entrylerde girilen içeriklerden bahsetmeyeceğim bile. birçoğunuzun entryleri hızlıca okuyup, saldırıp hakaret edebileceğim en kibar haliyle ona laflar hazırlayacağım biri var mı diye histerik bir şekilde entry aradığını biliyorum.

karşıt görüşlere tahammül olmayan insanların varlığı bir kısır döngü şeklinde herkesi mutsuz ediyor.

işinden memnun olmuyor, patronundan nefret ediyor, is arkadaşının yüzünden tiksiniyor, bindiği arabadan, otobüse kadar herseyden nefret ediyor insanlar. evet ekonomik şartlar etkili bu mutsuzlukta fakat biraz da mutsuz olmayi kendi kendine seçiyor insanlarımızın bir çoğu çünkü hayatları mutlu olmak üzerine kurulu değil. elestirmek, deşarj olmak üzerine kurulu. mutsuzluk üzerine kurulu.

dışarda kendi ruhlarınızda yaşadığınız mutsuzluğa burada hedef bularak yükleniyorsunuz. açılan bir çok başlık deşarj olmak üzerine kurulu. türk kızı , siyasi, ünlüler, futbol, gün içinde denk geldiğimiz bla bla şeklinde bla bla yapan insan başlıkları, sosyal gruplar başlıklarına nefret ve mutsuzluğun hedefini saptırıyorsunuz.

ülkede ki yüksek suç oranlarından, kalitesiz eğitime, siyasi yönetim, instagramdaki kendinizden daha şanslı olduğunu düşündügünüz hesaplarında bu mutsuzlukta payı var.

fakat bu mutsuzluk iyi bir yere gitmiyor.
  • edip cansever'in ve hepimizin mendilindeki kan sesleridir neden:

...ah güzel ahmet abim benim
    insan yaşadığı yere benzer
    o yerin suyuna, o yerin toprağına benzer...