*

• derhal isimleri belirlenerek abi buyur hepsi emaili kayitli as kes denmelidir. msc kardeşimizin şahane entrylerini kimlerin kötülediği kayıtlardan bulunsun, teşhir de edilsin ki linç edebilelim

edit:efendim başlık üstümüze kalmış, sakıncası yok, giyeriz*
  • olaylarda taraf oldugumuza gore karsi tarafta yer alanlar. (bkz: us and them)
  • vatan başlığı altına girilen "uğruna ölmeyenin şerefsiz olduğu toprak parçası" ve alparslan türkeş başlığı altına girdiğim "bu topraklarda doğmuş en güzel insan, yüce başbuğ" şeklindeki iki süper entrymi şükelalamayan herkesin içine dahil olduğu güruh.
  • milliyetçi duygularla yoğrulmuş entry'leri kötüleyen herkesi töhmet altında bırakan bir suçlama, aynı söz konusu kötülenen entry'ler gibi amaçlı ve agresif bir tanım.

birileri sözlüğü propaganda mekanı, serbest kürsü olarak görüyor olabilir, birileri de görmüyor olabilir. birileri politik görüşlerini her dakika her yerde çığırarak kendisine yandaş toplayıp yayılmak için muhtelif yerlerini yırtıyor olabilir, birileri ise kendi görüşünü kendine saklamayı seviyor olabilir. bir insan, kim hakkında olursa olsun, "hede hödö köpekler, allahın cezası katiller, şerefsizin soyu, orospunun evladı" şeklinde entry'ler görmekten haz etmediği için "x sempatizanı" olarak niteleniyorsa, sorun ordadır. sonuçta ekşi sözlük bir yayın organı olarak düşünülürse, burdan çıkıp insanlara aleni bir şekilde ve görüyorum ki mütemadiyen hakaretler, suçlamalar yağdırmak sözlüğün kişinin eline verdiği özgürlüğü kötüye kullanmaktan başka bir şey değildir.

ekşi sözlük, parti ya da ideoloji propagandası yapılması gereken bir platform değildir. benim zamanımın çoğunu geçirdiğim yeri binbir yere bayraklar asıp megafondan çığırtkanlık yaparak seçim öncesi mecidiyeköy'üne çevirmeye çalışan insanlara seçimde oy verecek olsam bile "bu ne be" demekten geri kalmam.. illa ki bu tarz (kanımca boş) işlerle ömür çürütmek isteyen arkadaşlar varsa hangi ideolojiyi savunuyorlarsa o ideolojiye hizmet eden siyasi partiye gidip daha yapıcı aktivitelerde yer alsınlar, burası yeri değil.
  • sozluk her tur goruse, inanisa, ırka ve fikre -formata uydugu surece- acik oldugu icin bu kadar guzel ve farkli bir olusumdur. birilerinin ya da cogunluk göruslerinin himayesi ve tapusu olmadigi icin kimse birbirini bi seyin sempatizani olmakla suclayamaz. isteyen istedigi sekilde varlıgını sürdürebilir. eger pkk sempatizanlari var ise, en az diger bir suser kadar hakka sahiptir, bu haklarının icinde entry şükelalamakta yer alir.
  • sözlükte ve ülkem*de bulunmamasını istediğim insanlardır bunlar. şahsen hoşlanmam kendilerinden. kürtçe başlığı altına koyduğum entry'e isterlerse her gün 1000* defa kötü oy versinler. o entry silinmeyecek, diğer kötülenen pkk karşıtı entryler de*...
  • burada kalkıp başka başka düşüncelerin sempatizanlığına laf edip aşağılayan zihniyetlerin, -arada da çıkıp aslında herkes düşünsün tabi, herkes kelimelerinden sakınmadan konuşsun da diyorlar, anlaşılan- en sevmediğin bir adam da olsa, hiç çekinemden terbiye dışı bir tavırla "denyo" diyebilmeleri, aslında yapmaya çalıştıkları siyasetlerinin ahlaksızlığını gösterir.yani kimseye ahlaksız demiyorum, etik meraklısı da değilim ama siyasetin her yerde olduğunu bildiğim için bunun öncelikle asgari bir kuralının olması gerekir.saygısızlık en nihayetinde tahammülsüzlüğü getiriyor, lütfen!!

bulunduğun konumdan ve yetiştiriliş tarzından, var olduğun coğrafyadan ya da başka herhangi bir sebepten dolayı sen şu an eleştirdiğin adamın yerinde değilsin.o da senin gibi düşünemez.ama ya o adamın hayatına tastamam sahip olsaydın, o zaman da kalkıp senin entrylerini sevilmeyen entry ilan etmiş insanlara, "pkk sempatizanısınız siz"'mi diyecektin.ya da "sen türk milliyetçisisin, senin allah belanı versin" de diyebilirdin.meseleye bakınız hele, "benim entrylerim neden sevilmeyen entry oluyor".. evet, yaklaşık 15 yıl süren iç savaşta senin sevilmeyen entrylerin gibi, komik bir sebepten çıktı zaten..

bir saygı anıtı değilim, tartışma nezaketinin kitabını yazmadım ama ortak kullandığımız şu platformun bir takım adapları var, allah kahretsin ki toplu yaşıyoruz.

meselenin diğer boyutu çok net: pkk sempatizanı olmak terörü topluluklara savunmakla eş değerdir. bu kadar..

edit: üstte ilk paragrafta sevilmediği için "denyo" olan kişi alparslan türkeş'tir. yanlış anlaşılmış, düzelttim..
  • hümanizm veya demokrasi kavramlarını kürt milliyetçiliği haline getirmiş aslında bariz faşizm yapan elemanlar. kendilerini sempatizan olarak değil de gerilla olarak tanımlayabiliriz aslında. pkk gibi bir örgütü az da olsa haklı gören biri (insan diyemiyorum) kesinlikle sempatizan değil apaçık militandır.

halbuki kürt azınlık tüm demokratik haklarını pkk olayı bittikten sonra kazanmıştır. yani pkk herşeyi geciktirmiş bir fren olmuştur kürtler için. neyse bana ne. isterlerse dağa çıksınlar. biz de künyemizi ağzımıza alır, ölesiye koruruz bu vatanı..
  • ülkenin her yerinde olması ne kadar doğalsa sözlükte olmalarının da o kadar doğal olduğu insanlar bütünüdür.
    önemli olan bu sempatizan diye adlandırılan kitlenin iyi ayrıştırılmasıdır. eski zamanda olduğu gibi hoşuna gitmeyen insanı dinsiz,kominist, benzeri ithamlarla suçlarcasına etnik konularla ilgili fikirleri hoşuna gitmeyen insanları, "pis pkk'lı" diye zan altında bırakmak, en efendi tabirle basit bir davranış olur.
hesabın var mı? giriş yap