şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uyuz oldugum tiplerdir.

  ulan baslik acilmis, birileri birseyler yazmis, oburu de gelmis, o oyle yapmissa sanane, bu boyle olmussa sanane diyip sinirlerimi ziplatiyor. ne demek sanane?

  lan tamam ozgur bir platform burasi, ozgur bir ulkede yasiyoruz (!) isteyen istedigini yapar, kimse de karisamaz bize ne tabii ki ona birsey demiyoruz da be at kafasi, insanlar dusunduklerini yazmasin mi lan? kapatip gidelim o zaman sozlugu... kimse de bisey yazmasin o zaman... kimse kimseyi elestirmesin, baslik falan da acilmasin o zaman... bazi insanlarin istedigi seyi yapma ozgurlukleri var da bazilarinin onlari elestirme ya da bahsedilen konuda fikirlerini belirtme ozgurlukleri yok mu? ee bu nasil ozgurluk?

  sanane manane yok arkadas. yazdiklarimi begenmiyorsan engellersin, oyle bir luksun var ona birsey demiyoruz da fikrimi belirttigim bir konuda bana sanane falan diyemezsin. kapatin sozlugu, acmayin o zaman baslik falan, ya da bir basliga sadece basligi acan kisi yazsin, siz de rahatlayin biz de olmaz mi?

  ha bir de sorsan en buyuk ozgurluk, demokrasi savunuculari bunlardir ha. sizin savundugunuz ozgurluk, sadece kendi ozgurlugunuzdur. faydasizlar sizi be!
 • sözlüğü sözlük yapan farklı düşüncelerin paylaşılmasıdır. ancak milletçe eleştirilere fazla tahammülümüz yok. hakarete ve küfüre karşı olup, sözlüğü dostluk ve kardeşlik havasına sokmak gerekir. bu yüzden her şeyin üstüne sünger çekmeli ama son kez sanane be dostum.

  not: yazarın eleştirisine yüzde yüz katılmaktayım ama öyle güzel serzenişte bulunmuş ki insanın (bkz: sanane) diyesi geliyor.
 • "düşündüklerini yazmasınlar mi lan?" diyerek, düşündüklerini yazanları eleştiren sığırcık kuşlarını ortaya çıkarmış kişiler.
 • (bkz: sanane inc)

  yahu dedim, neler oluyor...
 • magazin başlıklarını hiç kaçırmazlar.
 • aynı şekilde "bana ne?" de diyebiliyorsa samimi ve doğru insandır. gerçek bir liberaldir. yok; kendi sınırlarını korumak adına soruyorsa bu soruyu faşist yahut piyasacıdır.

  bir işi yapan senin canına, sağlığına, ailene, malına kastetmiyorsa - etiği hiçe saymıyorsa yapılan iş "sana ne?" bir iştir. senin yine de konu hakkında yorum yapma özgürlüğün bulunduğu gibi, random bir insanın sana "sana ne?" deme özgürlüğü de bulunur.
 • iyi olmuş bazılarını kudurttuğu bu kelimenin. inadına söylenmesi gerekir. sinirlerini zıplatmak için kullandığın enerjini beynini çalıştırmak için kullansaydın o kelimenin en çok insanların özel yaşam ve tercihleri hakkında üstüne vazife olmadığı halde atıp tutanlara yönelik olduğunu anlardın. sol frame'de o kadar primci saçma başlık görüyorum ki hepsini aynı sanane ile spamlayasım geliyor