şükela:  tümü | bugün
 • troll diye adlandırılan başlıklara ilgi gösterilmese kendiliğinden yok olup gidecek bir olgudur. bir açılır, iki açılır, ilgi göremeyince üçüncüde zor açılır.
 • sözlükteki küçük bir azınlığın kendilerini gösterme çabası. negatif saçmasapan entrylilerle dikkat çekmeye çalışıyorlar.
  onlar yazıyorlar, okuyanlarda onlarla alay ediyor.
  ne onların sayısı azalır ne de onlara alay edenlerin sayısı azalır.
 • sözlüğün bu kadar mastrübatöre dayanamayıp boşalmasından sebeptir.
 • üretkenliğin bittiği noktada yaşanan patlamadır. hayra alamet değildir.
 • bugün yine dikkat çekmiş patlamadır. iyi hoş eğleniyorsunuz, bazen biz de eğleniyoruz tamam güzel ama abartmıyor musunuz biraz?
 • tanım: doların yükselme haberiyle birlikte, dikkat çekecek şekilde, organize açılan kuru sıkı, zararsız ancak rahatsız edici patlamalardır.

  (bkz: dolar 6 lira da olsa reisten vazgeçmeyiz)
  yazar: @yolla panpa

  (bkz: dolardan bize ne bize ümmet yeter)
  yazar: @yolla panpa

  (bkz: faize osmanlı tokadı atmak)
  yazar: @turkiyedensiktirolupgitmekisteyenadam

  (bkz: faiz düşürülünce doların beli kırılacak)
  yazar: @turkiyedensiktirolupgitmekisteyenadam

  (bkz: tl'nin son 6 ayda dolara karşı %3 değer kazanması)
  yazar: @turkiyedensiktirolupgitmekisteyenadam

  (bkz: dolar artıyormuş gibi algı operasyonu yapılıyor)
  yazar: @turkiyedensiktirolupgitmekisteyenadam

  doların yükselmesiyle beraber provokatif hesapların girileri arttığına göre heyecan dorukta, maaşlar dolar bazında ödeniyor demek ki.
 • 'seçimden sonra yeniden' ortaya çıkan' değil, 'özellikle seçimden sonra ortaya çıkan' durumdur. sebebi ise aşikardır. hali hazırda doğru bilgi edinemediğimiz medyanın yanına eksi yi de eklemek.
  karın tokluğuna çalışan orosbu çocuğu trollerin sözlüğü sikertmesidir.
 • ilk olarak 2010 senesinde serzenilmesine şaşırdığım olay. ne zamandır kafa sikiyorlarmış, olaya bak hele.

  son zamanlarda, yokuş aşağı yuvarlanan kar topu gibi bu başlıklar. zaten belirli bir hacim kaplıyorlarken, bence bu başlıklara bulaşmak istemeyenleri de giri bırakmaya mecbur edip daha da büyüyorlar. sol frame deli zırvası dolu olunca yazarların büyük kısmı da ister istemez dadanıyor o başlıklara. isteyerek dadanan daha fazladır, o ayrı.

  uçuralım muhabbeti var bir de. o iş yaş abi.

  bugün vatandaşın biri (bkz: türk mutfağının abartılmış bir balon olması) diye bir başlık açmış. bariz troll herif. altına da sazanlar toplanmış kavga ediyorlar.

  trollüm diye bağıran başlıkların yanı sıra bir de bu tarz insanı ikilemde bırakan başlıklar var. amk gazetesi gibi çakallar. gazetenin, isim koyarken hangi küfürden esinlendiği belli ama "kardeşim, gazetemin adı açık, mert, korkusuzdan geliyor" deyip çıkıyor adam işin içinden.

  hadi gel uçur şimdi türk mutfağını balon olarak gören damaksız iti.

  ps : türk mutfağına uzattığınız dilleri kesip çorbaya gatarım.

  bi ps daha : giri bırakmak güzel ifade oldu. zira kaplumbağaların bir yere bırakıp, arada kontrol etmek için bıraktıkları yere döndükleri yumurtalar gibi değil mi girilerimiz? entry'ler sekmesi sözlüğün dalyan'ıdır!
 • önüne gelenin yazar olmasından ve düzgün kontrolün olmamasından kaynaklanmaktadır.
 • sözlük yönetimi bu konuda diyor ki; "ben yazar diye önüme geleni alırım, bunu da değişim, gelişim adı altında gerekli kılıfa uydurarak tık sayımı ve reklam gelirimi köklerim, daş mı yiyek".

  engelleme fasilitesi var, bir yazarın açtığı başlıkları beğenmiyorsan engelle bir daha da görme diyor. ama o da tam çözüm olmuyor. ben bu engelleme muhabbeti çıktı çıkalı ilk yanlışını gördüğüm yazarı anında engelliyorum. bu kadar zaman geçtikten sonra ancak, yani yeni yeni trol başlığı daha az görmeye başladım. ama asıl sorun troll başlıkları da değil. bu başlıklarda ciddi ciddi tartışmaya giren bir alay geri zekalı. başlığın popülaritesi tavan yapıyor sayelerinde. gir bak, hepsi de yazara ana avrat gidiyor, daha dramatik olanlar manas destanı gibi entry döşeyip bir trollün tezini çürütmeye çalışıyorlar (!!).

  yahu kardeşim trollün istediği de bu zaten. ilgi çekmek, başlığın popüler olması. sen de adama - güya eleştirerek, karşı çıkarak - her istediğini veriyorsun.

  tabi burada tüm suç yazarların diyemem, sözlük başta adam gibi yazar almayı öğrenecek. 10 tane ökjghkerjghojwrgjw şeklinde entryi girip bekleyen adam yazar olamayacak. sonra biz de üzerimize düşeni yazarız.

  tabi bu bizim dürümcünün sickinde mi? hiç sanmıyorum...