• içinde kendim gibi bir çok yazarın da bulunma ihtimali olan gruptur...

ben uzun yolu seviyorum... aslında yolu seviyorum... yolculuğu seviyorum... nereye gittiğim pek önemli değil...

hafif güneşli bir gün, tek tek seçilmiş yol şarkılarından oluşan bir playlist, profesyonel fotoğraf makinesi, üç-beş kafa dengi insan, yol boyu bitmeyecek nitelikte atıştırmalıklar ile günlük 600-700 km yolu alacak şekilde 6-7 gün yol alabilirim... sabah kahvaltı bir yerde, öğlen yemeği yine istediğin bir yol üstü mekanda, akşam istediğin birbaşka yol üstü otelinde yemek yiyip konaklayabilirim...

yazları bu şekilde bir tur için ege ve akdeniz tercih edilebilir, kışın ise karadeniz sahili idealdir...
    liderlik edebilecek, fikir verebilecek mesajlarınızı bekliyorum sevgili yazarlar...
  • listeye beni de yazın.

sırf bunun için uzun yol seven, geze geze gitmeyi seven bi kadınla evleneceğim.
  • benim bu. araba kullanmayı severim. gece yolculuklarında hiç bilmediğin bi yerde, radyoda çalan mırıldanacağım bi şarkının çıkması kadar güzel bir şey yok. ok gibi gözüken yol çizgileri, hafif aralanmış camdan yüzünüze vuran ılık rüzgar tadından yenmez.

bu hafta sonu ortalama uzaklıkta bir yere gittim hemen geri döndüm. tek başıma gittim, dönerken iki kişi döndüm. yoruldum mu biraz evet. yorulduğuma değdi mi, evet hem de çok.
  • kilometre yapmak deyiminin insan bünyesine yansımasıdır. sırf can sıkıntısından 600 km yi bir günde devirmek sonra ne işim var burada mk deyip geri dönmek kadar kadar güzel bir şey yoktur. sigara radyo sanruf kılima apörlör seti olduğu süre yollar bize memleket.
  • yirmili yaşlarımın başında, benden kara yoluyla on sekiz saat uzakta üniversite okuyan sevgilime giderdim. nasıl heyecanla. eşim oldu sonradan, bitti o heyecan. ben sabah uyandığımda gördüğümü değil, uzun yolun sonunda bulduğumu sevmişim. benliğime dahil olmayanı... o uzak şehrin otogarında karışık saçları, dizi çıkmış eşofmanıyla yarı uykulu ama sonsuz heyecanlı gözlerle bakan zayıf oğlanı... şimdi o oğlanı değil ama o yolculukları özlüyorum. ya kalbim aynı değil, ya beynim. artık öyle gidemiyorum.
  • biri yola çıkıyoruz mu dedi
    gitmekle ilgili şeylere zaafım var. hareketsiz kaldığımda ilkel yanlarım ağrıyor. dört duvar ve çatı sürekli hale geldiğinde içimdeki hayvan agresifleşiyor. acilen salıverilmesi icap ediyor.

ekleme editi:

https://twitter.com/…koza/status/750061384679972865
  • eğer yanınızda size meyve soyup bıçağın ucuyla uzatacak , dağlık arazide direksiyona geçecek , elleriyle yaptığı kek , poğaça , börek , çöreği yedirecek , ve bunları yaptığı küçük zaman dilimi dışında sadece uyuyacak birini istiyorsanız , doğru kişi benim demektir.
  • ister motorsiklet, ister otomobil ile imasına beni de katan başlık.

16 günde 11.700 km yol ile zirvemdir :)
  • iyi ki de aralarında bulunduğum grup.

yolculuk fazlasıyla romantik bulduğum eylem. hem bedenen hem de zihnen özgürlük hissi veriyor. bütün duygular serbest kalıyor. uzun, okyanus aşırı yollar ve oralara ulaşmak bir virüs gibi. tası tarağı toplayıp gitmek, yepyeni coğrafyalarda bambaşka iklimlerde bir uçaktan inmek bir tutku. kendimi bildim bileli yollardayım hayatımın büyük bir bölümünü seyahatlerde yollarda geçirdim. kazandığım parayı hep bu uğurda harcadım. yol nereye götürürse gittim. varmaktan da öte yolda olmayı çok sevdim. çevremdeki insanlar tarafından hep manyaklık olarak değerlendirildi. ama o yolda olmak virüsünü kaptıktan sonra yapılacak çok da fazla bir şey yok.
  • arabayı kullanan ben değilsem seviyorumdur.
hesabın var mı? giriş yap