• bir gerilim filmi ismi olabilir. sözlükteki yabancılar...ne arıyorlardı orada? başka bir dünyadan gelmişlerdi de tespit mi yapıyorlardı? sözlüğün, üç yıl önce kuşkulu bir şekilde vefat eden yabancı bir yazarının intikamını almak için o entry senin, bu entry benim dolanıp duran ruhlar mıydılar? x oyuncu bu filmde gösterdiği performansla en iyi yabancı erkek oyuncu oscarına aday gösterildi. vesaire...
  • ingilizce entri yazanlardır
    yok yok!!! türkçe entri yazanlardır
  • aralarında bulunduğum yazar grubu. gerçi ömrümün büyük bir kısmını türkiye'de geçirdiğim için kendimi pek de yabancı hissetmiyorum. yazar olduktan sonra farkettim ki sözlükteki azeri sayısı 1 den fazla. fakat henüz azeri yazar dışında yabancı bir yazara denk gelmedim.
  • büyük bir bölümünü türkiyede okuyan yabancı öğrencilerin oluşturduğunu düşündüğüm insan gurbudur.
  • özellikle göçmenler için söylüyorum, bulundukları ülkede türk olarak görüldükleri için, türkiye'de ise yabancı olarak kabul edildikleri için ötekileştirilirler (aynı bir üstteki yazarın yaptığı gibi).

t: farketmediğim hede
  • ekşi sözlük'e kayıtlı türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancılar. şu ana kadar hiç rastlanamadı. en azından ben rastlayamadım.
hesabın var mı? giriş yap