• dis fırçasini sabit tutup, kafamı önce sağa sola, sonra da bir miktar yukarı aşağıya sallıyorum.
    garip ama eğlenceli geliyor bana.
  • bazı giysilerden igreniyorum ve bunu giyince farkediyorum. mesela pacasi kalin lastikli bir esofman altim var, pembe ve sirin bir sey. lakin giydigimde pacasi beni tiksindiyor.
  • ayağımda çorap varken pantolon giyemem. çorabı çıkarıp pantolonu giydikten sonra çorabı yeniden giyerim.
  • evin içinde giyindiğim bir çorapla yatağa giremiyorum. çorabı ilk yatakta giyinmem gerekiyor ayağım yere bastığım anda o çorapla yatağa giremem. ve sabah kalktığımda o çorapla gezerim akşam kirli sepetine yeni yatak çorabı giyinilir.

dipnot:bana normal gelen insanlar tarafından garip karşılanan huylarımı yaşadıkça yazarım.

bulaşık yıkarken bulaşığı durulayıp kaldırdıktan sonra ellerimi tekrar sabunlarım.

dışarıda yemek yedikten sonra ya da dışarıdan geldiğini bildiğim bir şeyi yedikten sonra midem bulanır. ve kusmak isterim.

tırnaklarını yiyen insanların yemeklerini yerken çoook zorlanıyorum.

veee yatağa yattığımda aklıma gelen şeyi erteleyemiyorum. mesela dişlerimi fırçalamayı unuttum.hemen kalkıp dişlerimi fırçalıyorum. ya da birine mesaj atmam gerekiyordu unuttum yine aynı şekilde hemen yapmam gerekeni yapıyorum.

bana ait olan bir kıyafeti başkası giyindiğinde - ablam ve kız kardeşim dahil- yıkamadan giyemiyorum.

haftada 3 bazen 4kere kitaplığımı ve masamı boşaltıp silip tekrar yerleştiriyorum.

şunu tut dendiği anda hemen tutulmasını isterim. öyle 5 dakika bekle şeyim yoktur. 1 kere seslendiğimde efendim diye cevaplanmazsa çıldırıyorum. ya da annem ablama "evi süpür" dediğinde ablam 30-35 dakika koltukta oturup sonra kalkıp ev süpürmesine deliriyorum. anında yapılmayan şeyler beni bunaltıyor.

bir kurum benim telefonumu açmayınca ısrarla ararım belki 30 40 defa açtırana kadar açmazlarsa başka bir departmanı arayıp zorla kendimi bağlattırır sorularımı sorarım.

şimdi en en en rahatsız olduğum dayanamadığım şeye geliyorum. yemek masasında yemek yiyoruz. annem üzerinden anlatacağım ama bu herkes için geçerli. ayağını benim sandalyemin kenarına koyunca çıldırıyorum.sandalyeme ayak konulmasından hiç hoşlanmam.. onun dışında mesela film izlerken kız kardeşim ya da başka biriyle uzanıyor olayım ayağının bacağıma değmesi beni çok rahatsız eder. çıldırırım.

alarm sesine asla kalkamam asla asla asla ama odaya biri girsin hemen kalkarım. ya da telefonuma biri uzansın hemen fırlarım. en basitinden şarj aletime dokunulduğunda da hissediyorum ve uyanıyorum.
  • gittiğim her evde bir tane bardak saklıyorum. bunu niye yapıyorum bilmiyorum her evde bi bardak sahipleniyorum. ve gidene kadar benim oluyor.
  • kişilerin garip huyları diye başlıklar açmak
  • çok yakın olmadığım birileriyle herhangi bir yerde, kafede, markette, sokakta, kasapta, manavda karşılaştığım zaman görmemezlikten gelmek veya oradan uzaklaşmak.

gerçekten yakın arkadaşım olmadığı sürece bu tip karşılaşmalar ve mecburi merhabalaşmalar hoşuma gitmiyor. bu konuda bir tek ben mi böyle hissediyorum bilmiyorum. umarım görmemezlikten geldiğim ya da ortamdan uzaklaştığım bu kişiler alınmıyordur, kendileriyle hiçbir sorunum yok oysa.
  • birinin sağından yürüyemiyorum mutlaka soluna geçmem lazım.
  • kahvaltıda tek sayıda zeytin yiyebilmek.

tabağımda çift sayıda zeytin çekirdeği olmasını sevmiyorum. arada çift sayıda zeytin yemeyi deniyorum ama bu beni
    rahatsız ediyor.
  • mesaj ile sohbet ederken en son mesajı benim atmış olmam gerek

örneğin iyi geceler dedim iyi geceler yazıldı o an mesaj atamıyorum beğeniyorum mesajı yani son hamleyi benim yapmam gerek

bunu da geçen mesajlaştığım biri söyledi hiç farkında değildim

sanırım psikolojik bir durum mesajıma görüldü atılmasından hiç hoşlanmam
hesabın var mı? giriş yap