şükela:  tümü | bugün
 • gercek sevgi nasil bukunur gibi entrylere bu tarz yakla$imlarla bakan olabilir :)
  ote yandan bilmediginiz bir kelimeyi "acaba sozlukte anlami yaziomudur?"die bakmakda bu davrani$ bicimine girer
 • derdinin çaresini, sorularının cevabını sözlükte aramak. bir başka yaklaşımla; sözlüğü dost, arkadaş veya dert ortağı edinme hali. sözlük formatı çerçevesinde olduktan sonra, fazlaca sorun yaratmayacak davranış. olmadı, sadece okursun... eski bir dostu dinliyormuşçasına... güzel.
 • bir suserın** her türlü sorunda yapabileceği hede
 • başa gelmiş ya da gelebilecek kötü bir durum ile ilgili, bu durumu önceden yaşayanların öngörülerinin işe yarayacağı düşüncesi, sözlükten medet ummaya örnek olabilir. fakat söz konusu kötü durumla ilgili eğrisiyle doğrusuyla herşeyi bilmek, her şey olup bittikten sonra hiç bir işe yaramayabilir.
 • işe yarar. sözlük, suser'ları için çoğu defa medet olmuştur başarıyla...

  insanlar birbirileriyle anlaşmayı başaramazlar, çünkü söz yakın mesafede öldürücü olabilen bir tüfek ve yine yakın mesafeden koklandığında bayıltan bir çiçek**.

  sözlükte açılan yaylım ateşin saçmaları mesafeden ve dağılmadan ötürü yaralar, dokundurur ama öldürmez. savrulan çiçeklerin kokusu da atmosferler arası dolaşan yıldız gibi bir hatunun kuyruğu; ışık, şık, mis.

  ancak içtiğin zaman "ananızı sikiim lan!" diye bağırabiliyorsun. ya da maçoluğundan, artisliğinden ödün verebilip sulu zırtlak ilan-ı aşk'lar fışkırttırabiliyorsun sevdicacığına...

  alkol tüm kötülüklerin anası olduğu için sözlük sana bunu sağlıyor*. dozunu da zekanla ayarlıyorsun, ayarlayabilirsen kendini daha iyi hissediyorsun (31).

  "tüm kötülüklerin anasını..." diyerek bir yandan şişeyi diken arkadaşınız içkiden medet umarak alkolle beyin kıvrımlarını çitileyenleri hiç sevmez, çünkü o meretten medet umar bulamazsın. bundan, yani sözlükten ise taşak geçseler de ummadığın anda medet bulursun; ya da bulacaksın ve yahutta bulmuşsundur bir zaman; farkındasındır ya da değil...

  medeti burada manita olarak anlayanlar olacaktır. okey. ama sadece manita olarak adlandıranlara bitirdiğim şişeyi iskemle olarak armağan ediyorum. "buyrun, oturun hanım kızım."**