şükela:  tümü | bugün
 • imla kuralları
  algı
  kadınlar*
  atatürk düşmanları*
 • - her bokun kıyaslandığı bir yer olması

  - çoğunluğun bazı konu ve başlıkları bahane edip prim yapmaya çalışmaları

  - favori kasma çabasında iseniz yazınızın özellikle konu açılır açılmaz ilk 3-5 yorum içinde olmak zorunda olması (konu patlamış ve belli bir gündem olmuşsa "bok" bile yazsanız favori garantisi mevcuttur. yoksa espriniz kaliteli de olsa yazdığınız şeyler doyurucu ve kaliteli bilgiler de olsa çok arkalarda kaldıysanız yine elbet okuyan olur ama ilk sayfa gibi olmaz. ancak hem ilk sayfa 3-5 yorum hem de kaliteli bir espriye sahipseniz alır başını gider. ) ve bunu bilen bir çok ismin akbaba gibi konu açılsa da hemen bir espri patlatıp prim yapsam diye beklemesi (hasta mısınız lan?)

  - tabi beraberinde aslında okuma oranı nasıl düşük olan bir toplum olduğumuz (ama hiç bir konuda bilgisi olmayan binlerin birbirinden aydınlatıcı fikirlere sahip olabilmesi) (bkz: beyni yok fikri var)

  - kendi türlü embesilliklerinden dolayı hayatına kadın sokamayan (bunu başaramayan) bazı malların burada kadın düşmanlığını kusuyor olması (tamam erkek düşmanı kadın da çok ama kadın düşmanı erkek çok daha fazla ve oldukça dikkat çekici ve sırf bu yüzden gerçekten erkek yazarların çoğunluğunu hayatta hiç bir başarısı olmayıp kendilerine bile saygıları olmayan olup anca oturduğu yerden kıçını kaşıya kaşıya yazıp çizen, şişko ötesi, evi odası darmadağın, hayvan gibi yaşayan pis herif tipler olarak canlandırıyor olmam) (üzgünüm ama verdiğiniz izlenim bu çünkü kaliteli tipler erkek de olsa kadın da olsa yine kendini belli ediyor.)

  - hiç bir şeyin burada eskisi gibi olmadığı ve kolay kolay da artık olamayacağı... (sözlüğün eski halini bilenler ne demek istediğimi iyi anlamıştır fakat umudunuz olmasın o günler geride kaldı ve gelmeyecek sebepleri de bellidir...)

  - toplumun gençleri ağırlıklı olmakla beraber yine toplum genelinin nasıl acınası şekilde abazan, cahil, beyinsiz olup ama beraberinde gereksiz bir öz güvene sahip olması ve bu tiplerin her fırsatta kendilerini ısrarla rezil etmeye devam etmesi ama ne yazık ki bunun da farkında olmamaları...

  - saçma sapan başlıklardan, şuursuzca açılan konulardan ne okunabilecek ne yazılabilecek bir şey bulunamaması, bu konuda ciddi zorluk çekilmesi... ya da açılan konuda yine ergen ya da yaşı olsa mal ağırlıklı kişilerin (önüne geleni yazar yaparsan böyle olur) yazılarından ve sürekli espri kasma çabalarından ama onu da yapamayanlardan dolayı arada güzel bir kaç yazının da kaynaması ve onları bile okuyamamak, diğerlerinden sıkılıp konudan çıkma isteği oluşması...

  - ergen ya da değil türlü abazanların ottan boktan her şeyi seks ağırlıklı konular açarak ele alması, daha da kötüsü bunu kaliteli de yapamayıp aşırı seviyesiz olarak dile getirmeleri ve burada sergiledikleri kalitesizliğin farkında bile olmamaları (ulan bir tek sizin mi s*kiniz var. hayatında 2 kadın görmemiş bengallar gelmiş burada ders veriyor, ahkam kesiyor, kadın kötülüyor bir de bunu seviyesizce yapıyor, deliriyorum.)

  - yine malların yazarları çok önemli zannetmesi, çaylakları ise insan olarak bile görememeleri ya da köle falan sanmaları (yazarlar eskiden öyleydi çünkü az ve özdü, ancak o dönem bile kimse çaylaklara sırf çaylak diye 2. hatta 3. sınıf insan muamelesi yapmazdı. o tamamen sizin geri zekalılığınız çünkü siz bu konuda ahkam keserken ben diğer tarafta "bu beyinsiz burada yazar ama şu çaylak hala nasıl yazar olamamış bu kaliteli yazıları ile hayret" diyorum. bunu bilin yani. artık herkes yazar olabiliyor çaylak olan senden 1000 kat kaliteli biri olabilir.)

  - her şeye rağmen yine de az ama öz diyebileceğim birbirinden kaliteli kadın ve erkek yazarların da hala yok olmayıp gözünüze çarpabiliyor olması

  daha çok şey olsa da bugünlük bu kadar bilgi ve sitem yeterli dedirten türlü şeylerdir.

  düzenleme: imla ve minik bir ekleme