şükela:  tümü | bugün
  • bu kazanımları alt alta yazsak buradan sirius'a yol olur da ben en baba kazanımı yazayım: sözlükten uzaklaşırsanız öfke, linç, nefret, küfür gibi negatif yüklü enerjilere maruz kalmamış olursunuz. bu tür enerjiler insanın duygu işletim sistemine bir virüs gibi girerek yavaş yavaş tüm bünyeyi esir almakta ve son tahlilde insanın moral-durum katsayısını negatife indirmektedir (tabii benim gibi negatif enerji tesir etmeyen şanslı azınlıktan değilseniz). dolayısıyla arkadaşlar sözlüğü azaltın, o sizi azaltmadan.
  • ben bir aydır lanetliydim ve sözlüğe girdiğim süre iki günde bire falan düştü ama pek bi kazanım göremedim özledim hatta sonra farkettim yaklaşık 8 yıl süren çaylaklık serüveni boyunca okumak çok keyifli gelirken aslında yazmaya başlyana kadarmış bir kere yazar olduktan sonra ota boka entry girmeye espiri kasmaya başladım yani demem o ki artık entry girip şuku almak amacında tüm yazarlar.
  • boş zaman katar.
    sonra o boş zamanı sözlüğe girerek değerlendirebilirsin.
  • sözlükten uzaklaşmanın daha pozitif bir ruh haline sebep olacağı fikrine katılıyorum ama bu esasen hiçbir şey.

örneklendirelim;
    mesela bugün sözlüğe girmeseydim misvak dergisinin kapağını ben nerede görecektim ki?
    düşün mesela bir an öfkene yenik düşüyorsun ve bingo! ertesi gün kapında polis, bir kaç gün gözaltı, 7-8 saatlik polis sorgusu, tutukluluk, iddianame, ilk duruşma, karar celsesi, bi ihtimal tahliye, istinaf, temyiz, aym, aihm, mezar.

demem o ki sözlük sayesinde allah belanızı verebilir. buralar günah yuvası, kaçın.
  • yakınlaşanların düşüneceği durum.

sözlüğü ciddi ciddi hayatının merkezine koyanlar var mı?