• yaratici bir bar ismi olsa gerek
  • annem üstünde hipnoz etkisi yarattığına artık hepten inandığım, benim ise yıllardır hiçbir şekilde duygusal veya herhangi bir çıkar ilişkisi kuramadığım, sağ tarafı sol tarafından biraz daha temiz olan tuş.

karakterlerin sahnedeki durumları şu şekilde özetlenebilir:
    sos fistik olsun mu sabah yok yere erken uyandığından akşam yemeğinden sonraki mağrurluğu üstünden atamamış ve öyle bir gözlerini dinlendirmek amacıyla saat 6 yönündeki yatağına kıvrak bir ters parandeyle geçiş yapmıştır. dakikalar mertebesinde uykuya dalmış, saatler mertebesinde üşüyerek bacakları karnına yaklaşmıştır. o sırada oğluna iyi geceler dilemek üzere içeri giren serap hatun ile aralarında şöyle bir diyalog geçer:

serap hatun: oğlum girsene yatağına, bilgisayarı da açık bırakmışın, yine dosya mı iniyor?
    sos fistik olsun mu: yok anne.. kapasana, öyle yatmışım işte. bak klavyede sağ en üstte küçük bi tuş var ona bas, kapanır.
    s.h.: hangisi şu kocaman olan mı?..
    s.f.o.m.: anne sağ üst diyorum, ufak diyorum, kocaman tuş ne?..
    s.h.: anlamadım ki hangisi. nerde altta mı?
    s.f.o.m.: anne üst diyorum, sağ diyorum, küçük diyorum bak...
    s.h.: şu büyük tuşa basayım mı?..
    s.f.o.m.: yani canın çok çektiyse bas ama bilgisayarı kapamak adına pek bir işlev görmez.
    s.h.: öğööf... açık bırakıp yatıyosun bunu hastalık kapacaksın!.. (yuh bilgisayardan? korunuyorum diyesim geldi ama oğlunu hala naif sanan bu kadına bunu yapamazdım...)
    s.f.o.m.: tamam anne hadi iyi geceler ben kalkıp halledeceğim şimdi...

heh işte kalktım buradayım. bu iki oldu bak. yoksa vallaha bunu yapmazdım anneme. yazar milleti öyle herkese ikinci bir şans vermez.

geçen haftaki bölümü kaçıranlar serap hatunun sahneden çıkış repliğini şununla değiştirerek tekrar okuyabilirler.

s.h.: öfff.. nasıl radyasyon kokmuş oda...
    (çernobilden deneyimlidir diye ses etmedim)
  • uluslararasi uzay istasyonundaki astronotlar icin acilabilecek barin ismi.
  • gereksizbirtuştur.
  • space tuşuna basınca arada sırada sağındaki karakterleri silmeye başlamasının nedenini (delete gibi çalışmasını) bunca sene merak etmeyip, bozulduğunda kapat-açlarla düzelmesini kadere bırakmışım. meğer, insert tuşunu açık unutunca silmeye başlıyormuş. millet uzaylıları bulmak üzere. ben yenice bunu öğrendim. olsun space tuşu da ucundan uzaaaay.
  • klavyede basılınca en fazla ses çıkaran tuştur. eğer birşeyler yazıyorsanız, müzik dinlemiyorsanız ve ortam sessizse space tuşundan çıkan çatır çutur sesi dinlersiniz.
  • "sen hangi bara takılıyorsun ben sipeys bara* takılıyorum" şeklinde bir iğrenç espriye malzeme olan klavyenin en çok kullanılan tuşlarından bir tanesi..
  • şöyle bir şeydir: http://i.imgur.com/w0nqi.jpg
hesabın var mı? giriş yap