şükela:  tümü | bugün
 • dream theater'in 1994 cikisli awake albumunun kapanis parcasi, daha sonra gruptan ayrilan klavyeci kevin moore'un saheseridir..bi barda, hic beklenmedik bi anda, pianoyla bezenmis o psikopat giris melodisini duymak zaten alkolle yogrulmus bunyeyi bir kat daha sarhos etmeye yetecek ve hic suphesiz artacaktir da..
 • erkeklerin 'kanarken', orkid niyetine dinledikleri sarki.
 • "do you really think i need you" diyor ya.
  öyle bir diyor ki, tam türkçe karşılığı: 'sana köpekler gibi muhtacım' oluyor.
 • bahsedilen pembe dizi (ki değil) julian sands abimizin husbands and lovers* adlı filmidir. sözler karısını* sado mazo bi herife* kaptıran zavallı kocanın onu geri kazanma çabalarıdır.
 • in kevin moore's words from a japanese interview:

  "i was looking through a clothing catalog & saw a picture of a girl modeling this piece of clothing called a space-dye vest. and, so, i fell in love with her [laughs] for some strange reason & so the minute i did that, the minute i was just like obsessed with this person, i was like, 'why am i doing that?' & i noticed that i was doing it a lot lately. and i think the prime reason that i was doing that, and this is what i figured out at the time, was that i had just come out of a relationship where i'd gotten dumped, basically, and so i think the situation was that i wasn't finished giving all that i was ready to give, so i was just, like, throwing it around, you know, just aiming it in different directions. it was a total case of projection. and this song is just trying to sort it out & just kind of admitting that i'm just kind of lost. so it's kind of a dark song. it was very cathartic though."

  umarim $arkinin adinin nereden çiktigi ve ne amaçla yazildigi konularina son noktayi koymu$tur.
  ayrica kevin moore'un sanilanin aksine dream theater ile yazdigi son $arki sozleri bu degildir. lie single'indaki to live forever adli $arkinin son dizelerini yazmi$tir ve bu sozler kariyerindeki dream theater sayfasini kapatmi$tir.
 • pavlovun zili gibi şarkı, ancak sulandırdığı yer ağız değil gözler oluyor genelde..
 • dream theater'in en eli yüzü düzgün parçalarından biri. kevin moore'un dream theater'e ne kattığının ve gruptan ayrılmasıyla neyi beraberinde götürdüğünün en güzel kanıtı.
  (bkz: ruh)
 • hayatimda bir kez cektigim ask acisina en iyi fon muzigi olan sarki. beraber icilir, moraller bozulur, ileri giderseniz zirlanir bi de. kevin moore'un ellerine saglik.. yirim o parmaklari...
 • şaka maka en son dinlememin üzerinden kafadan 6 sene geçmiş, muhtemelen müzik tarihinin en hüzünlü şarkılarından biri. şarkının yazılış hikayesi ise aşağı yukarı şu şekilde:

  kevin moore bir gün yanlış hatırlamıyorsam bir tür doktor muayenesi öncesi bekleme odasındayken, önündeki moda dergilerinden birini karıştırmaya başlar. derginin sayfaları arasında dolanırken, gözü altında "space-dye vest" yazılı bir modelde takılı kalır, bu "uzay boyalı yelek" giymiş model, kevin abimizin yakın zamanda ayrıldığı eski sevgilisine inanılmaz derecede benzemektedir. çağrışım çağrışım üzerine, kevin'ın kaleminden bir anda bu şarkının sözleri dökülmeye başlar. şarkının hafızalara yara gibi kazınan ezgisinde ise, bu mevzubahis eski sevgilisiyle özdeşleştirdiği a room with a view filminde ufak bir yerde çalan bir melodiden esinlenir ve sonuçta bu şarkı ortaya çıkar. şarkıda bu filmden alıntı diyalogların bulunması da bu yüzdendir.
 • $arkinin aralarindaki konu$ma partisyonlari kanada'da yayinlanan haber bultenleri ve adini unuttugum bir pembe diziden alinmi$tir..