• seneeğ 96 mı 97 miydi hatırlamıyorum. artvin’in arhavi kazasında yeni açılan belediye sinemasında ilk kez sinemaya gitmiş 6-7 yaşlarında bir kız çocuğunun sinemada izlediği ilk film. dün gibi hatırlıyorum yaşadığım heyecanı.

asıl konu o değil de, şimdi lisede bir öğretmenim. konya “merkezde” bir kız lisesinde. öğrencilerimin çoğu henüz sinemaya gitmemiş. daha hiç sinemaya gitmedim diyen her öğrenciyle bir yaşıma daha giriyorum. hoş okula gönderildiklerine bile şükretmem lazım...

kendime sözüm var ama sınıfımı mezun etmeden götüreceğim hepini sinemaya. ne olursa olsun. aha yazdım buraya.
  • dün gece açtım izledim tekrar. bu filmi bugün yapsalar götüm gibi olurdu buna en ufak bir şüphem yok. ama açtım izledim hiçbir siki beğenmeme timi üyesi olarak bile çok beğendim bir kez daha.

evvela günümüz çizgifilm karakterleri (var mı halen?) looney tunes karakterlerinin daşşanı yesin. şiddet, silah, zorbalık, cinsiyetçilik ne ararsan var ve bu muhteşem. bugün bu filmi böyle çekseler 13+ olurdu, sjw'ler ve anne babalar dehşete düşerdi.

öte yandan filmin gerçekliğe olan bağlantısı da çok zarif. mike basketbolu gerçekten bıraktı ve gerçekten geri döndü hem de ne dönüş. gerçekten de larry bird ile golf oynuyordu, gerçekten de berbat bir beyzbolcuydu. gerçekten de north carolina şortu giyiyordu ve bununla ilgili kendisiyle dalgasını geçmiş oldu filmde.

üstelik tüm amerikan sinema klişelerini barındırmasına rağmen bir an olsun sıkmıyor sizi. film gibi film. bir tane bile gereksiz kare yok filmde, olması gerektiği uzunlukta.
  • barkley kilisede dua etmektedir: (galiba barkley)
    (yeteneklerim geri gelsin) birdaha asla faul yapmıycam... birdaha asla küfür etmiycem... birdaha asla madonna ile çıkmıycam...
  • bence looney toones takımının sorunu michael jordan'ın çok bireysel oynaması... bence takım lola bunny üzerinden oynamalı...
  • uzaydan gelen beş alien, looney tunes karakterlerini geldikleri yere götürmek istemektedirler, bugs bunny ve arkadaşları kurtulmak için onları bir basket maçına davet ederler, fakat kancık alien'lar nba'den charles barkley, patrick ewing ve üç elemanın yeteneklerini ve fiziklerini alırlar, bunun üzerine looney tunes karakterleri basketi bırakmış olan michael jordan'ı yardıma çağırırlar, olaylar gelisir...

edit: kancık diye bir laf etmişim yaaa... (bkz: kancık)
  • arada verilen basket maci goruntuleri de eski turk filmlerindeki futbol macindan reel time goruntu yayinlama sekansini andirir. ayrica filmde yetenekleri alinan basketbolcular mugsy bogues, patrick ewing, shawn bradley, larry johnson ve charles barkleydir.ayrica bana sorsaniz shawn bradley'in yetenegini alsan noolur; cikar aslanlar gibi kendi yetenegimle oynarim.
  • forvette harika 97 santimlik boyuyla potaların prensesi lola bunny {burayı uzatarak okuyun: loooooooooooooooooooooooooola baaaaaaaaaaaaaaaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyy}
  • imdb notu 5.6 olan ve 7 den aşağı olmayı haketmeyen mükemmel film.yine olsun yine izlerim
  • michael jordan'ın o 5 basketbolcunun toplamından iyi olduğunu alttan alttan veren ve hayatımda gördüğüm en kaliteli bugs bunnyçizimini bana gösteren süper film..
  • kısa boylu basketcinin aglamaklı surat ifadesi ve mimikleri de superdi bu filmde.
    -sizler uzunsunuz,yetenekleriniz olmadan da oynarsınız,ben napcam,soyleyin ha,artık asla basket oynayamıcam diye kafayı yiyordu.
hesabın var mı? giriş yap