şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: warhammer 40k)

  primarch leman russ'a bagli imperial space marine chapter. codex astartes'ten en cok uzakla$an chapter'lardan biridir. homeworld'leri eye of terror'a en yakin gezegenlerden biri olan, buzlarla kapli fenris gezegenidir. wolves, great crusade zamaninda northern fringe bolgesinde inanilmaz fetihler yapmi$lardir. daha sonra, horus isyani ba$ladigi zaman, wolves terra'nin savunmasina yeti$ememi$lerdir, ama bundan sonra, kacan asileri teker teker bulup yok etmi$lerdir. ozellikle, heretic chapter'i thousand sons'u gezegenlerinden atmi$lar ve warp'a kadar kovalami$lardir. bu onlara adeptus astartes icindeki en kanli ve en sava$a susami$ chapter ununu kazandirmi$tir.

  russ, 400 sene daha ya$adiktan sonra, warp'a emperor'a yardim etmeye gitmi$, ama kurtlarina son sava$ta onlari yonetmek icin geri gelecegini soylemi$tir.

  $u anki chapter organizasyonu codex'den ziyadesiyle uzaktir. kendilerini wolf pack olarak tanimlayan wolves, ba$larinda bir wolf lord bulundururlar. psychic guclere sahip kurtlara, librarian degil wolf priest derler. ya$lanmi$ kurtlar, mutasyona ugrarlar...di$leri uzar ve penceleri cikar. bu kurtlara "long fangs" adi verilir. wolf lord'u koruyan kurtlara "wolf guard", terminator zirhi giyenlere de "grey wolves" denir.

  onemli karakterleri arasinda wolf lord ragnar blackmane, wolf priest njal stormcaller, grey wolf ulrik the slayer sayilabilir.
 • space marine chapterları arasında terra'dan oldukça bağımsız ve bir o kadar da iyi savaşan chapter. genetik dönüşümleri oldukça zordur. dönüşüm sırasında veya daha sonra savaş esnasında aşırı gözleri döndüğünde kurda dönüşme riski taşırlar.
 • warhammer 40k evreninin viking tribini hallice atan chapterı. savaşmaya karşı istekleri, diğer space marine chapterlarıyla karşılaştığında bağımsız takılmayı daha çok seven, daha bir anarşist asker sürüsü. zaten arka plandaki hikayelerine takılmaya başladığınızda, üzerinize bir kurt postu alıp sokağa çıkasınız geliyor (hatta ragnar blackmane'in hikayesini anlatan 6 kitaplık space wolves serisini bulursanız afiyetle yersiniz).

  tarihlerini ve hikayelerini geçersek, masa üstünde de çok eğlencelidirler. yakın dövüşe meraklı oldukları için (bkz: close combat) son codexle beraber counter atack diye bir yeteneğe sahip olmuşlardır (belki önceki codexlerde de vardır ama ben bilmiyorumdur). bu yetenek sayesinde, birileri üzerinize şarj ettiğinde, sizde şarj ediyormuş gibi tüm bonusları alıyorsunuz ki harika bir olay. tankla tüfekle pek işleri olmadığından bunları az kullanırlar (zaten arka plan hikayelerine göre, başka chapterlardan çaldıkları tankları kullanırlarmış) . scout birliği elit sayıldığı için daha marifetlidirler. ayrıca dilediğiniz kadar hq alabilirsiniz, tek şart hiç bir hq diğerine ekipman olarak benzemiycek (sebep olarak da çok bağımsız takıldıkları öne sürülüyor).

  tabiki diğer space marine chapterları gibi yakın dövüşte olduğu kadar uzun menzilli silahlarda da yeteneklidirler. sınırlı olmasına ramen yine de her amaca uygun menzilli silaha sahip olabilirler, böylece rakibinize uygun bir şekilde birliklerinizi donatmanız her daim mümkün oluyor.

  aslında işe yaramaz bir birimi nerdeyse yoktur. yine de elite birimleri ve hq lar çok daha dolu ve tadından yenmez haldedirler.

  ayrıca minyatürler diğer space marine minyatürlerine göre çok daha fazla ayrıntı doludurlar. bu da zevke göre minyatürleri boyarken durum işkenceye dönüşmesine ya da daha da keyif alınmasına sebebiyet verir.

  sonuç olarak belki en güçlü space marine chapter'ı olmayabilirler ama hikayeleriyle ve modelleriyle inanılmaz zevkli bir chapterdır. warhammer 40k ya yeni başlayıp, hem space marine olsun hem de yakın dövüşte tam kudursun diye bir isteğiniz varsa, kesinlikle göz atılması gerekmektedir.
 • yeni edisyonla gelen değişikliklerle beraber biraz zayıflamış space marine cpater'ıdır.
  öncelikle en güzel yetenekleri olan counter atack, leadership testiyle çalışıyor. acute senses, bir birim masanın herhangi bir yanından gelmek için zar atıldığında o zarı re-roll ettirmeye yarıyor. aynı şekilde masaya herhangi bir kenardan out-flank ve benzer yollarla giren üniteler charge yapamıycakları için wolf scouts da epey yalan oldular. bu haliyle bile eğlenceli bir chapter olma özelliğini korumaya devam ediyorlar, hele bir fenrisian wolves figürleri var ki harikalar. haliyle warhammer 40k'nın en farklı chapter'ı olma özelliklerini korumaya devam etmekteler.
 • emperor'un "seçilmiş cellat"'ı leman russ'un lejyonu olduğu için türlü türlü sıkıntıya kendileri gönderilmiştir, hatta zaman zaman başka primarch'larla sıkıntı olduğunda yine bu lejyon görev almıştır.

  bu sebepten dolayı angron , russ'a sen "kurt değil, köpeksin oğlum" demiştir.
 • en güçlü space marine chapter'ıdır horus heresy serisinde (bkz: luna wolves)(sons of horus) lar ile (bkz: emperor's children) arasında geçen bir konuşmada, en güçlü chapter kimdir diye konuşulurken normaller arasında iyi saldıranlar luna wolves en iyi savunma yapanlar ise (bkz: imperial fists) ama normal olanlar içerisinde o yüzden space wolves ları saymıyoruz geyiği geçmiştir. (bkz: adeptus custodes) dahil engizisyonu iplemeyen tek imparatorluk birliğidir. her chapter'ın uyması zorunlu olan (bkz: codex astartes)'i de sallamazlar. zaten (bkz: horus heresy)'den sonra chapterların küçültülmesine en çok karşı çıkan legion'dur. zaten ikincil chapterlarıda olmamıştır doğrudan küçülmeye gitmişlerdir. thousand sons ve dark angels (ki bunlar ile aynı taraftadırlar) birliklerinden nefret ederler