şükela:  tümü | bugün
 • bu dizide kimsenin şu ana kadar değinmediği tyres adında bir karakter vardır ki, hayatımda bir yan karaktere bu kadar güldüğümü ve az gözükmesine rağmen bu kadar sevdiğimi hatırlamıyorum. her daim ex atmış gibi etrafta takılan bu arkadaşımız 7/24 kulüplerden çıkmaz, hatta milleti de yanında götürmeyi bir borç bilir. telefon çalmasına bile oynayan bu insan* neden iki bölümde gözükmüştür anlamadım.. ayrıca konuşurken arkada sürekli beat sesleri gelir, tekno müzik gibi konuşur zaten.. sevilesidir, candır.
 • birinci sezon yedinci bolumunde, bugune kadar duydugum en saglam ask tanimlarindan birini yapan dizi.

  --- spoiler ---

  tim: i just had a moment of clarity, you know, i woke up. it's like... you know when you have an orgasm on your own? you know, you're sort of lying on the sofa watching some porn movie you bought on a drunken lonely night in soho, and you're lying there and everything's going really great, you're getting totally turned on by these absurdly graphic images, everything seems so right, and suddenly - phht! bingo! you wake up. and you're lying there sweating, desperately looking for the tissue which you know is still in your pocket, and the remote control which is somewhere on the floor, and it's like walking in on yourself, you know? it's just like "what you doing?" that's how i felt tonight feeling my heart miss a beat everytime the door opened. "what the fuck are you doing?"

  daisy: well, that's... love, isn't it? load of old wank.

  --- spoiler ---
 • "rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit

  oh like a little flower

  thank you for coming, it's been very useful

  very useful

  rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit"

  daisy'nin performansından.
 • --- spoiler ---

  sadece on dört bölümlük bu mükemmel dizinin son bölümünde daisy; "they say the family of the 21st century is made up of friends, not relatives" der. dizi tek cümlede, çok güzel özetlenmiş.

  --- spoiler ---
 • "yalnızca zenginleri ısıran köpek gramsci" fikri için bile övgünün büyüğünü hakeden simon pegg dizisi.keşke simon ve nick birlikte daha çok iş yapsa dedirten dizidir.

  edit:imla
 • 15 yıl önce başlamış olan dizidir. hala çoğumuz için bitmemiş bir mesele gibidir.
 • geçen hafta izlemeye başladım. 5 günde bütün bölümleri bitirdim. gülmekten kırılmadım belki ama daha iyisini izlemedim. erkekler arasındaki telepati ve tyres'ın kopması bile sevmek için yeterli sebepler. izleyin izlettirin.
  shaun of the dead'i sevmişseniz; kaçırmayın...
 • ağızda bıraktığı tat için "gameshow gibi dizi" diyebilirim. aynı sıcaklığı veriyor nerdeyse.
 • alınganlık örneğine son noktayı koyan dizi.

  --- spoiler ---

  - altta mı kalıyorsun?

  - gay olduğumu mu ima ediyorsun!

  - ne! ha?! yo yo alt kattaki dairede mi kalıyorsun, demek istedim.

  --- spoiler ---
 • şimdiye dek izlediğim diziler içerisinde başrol oyuncularının klasik güzellik/yakışıklılık standartlarına uymadığı ilk dizi. üstelik coupling'ten beri kahkahalar attığım ilk komedi dizisi, yapmacık diyaloglar, gerçekçi olmasına çalışılmış abartılı karakterler yok. bazen hiç diyalog olmadan da güldürdüğü gibi elinde joystick'le uyuyakalan bir erkek karakter ve çalışmamak için kalkıp temizlik yapan kilolu bir kadın karakter var bu dizide. çok güzel, çok çok güzel.