şükela:  tümü | bugün
 • internetin yaygınlaşmasıyla beraber aksiyon oyunlarındaki artışın sebebini, counter strike'ın nasıl bu kadar popüler olduğunu tek başına anlatma kapasitesine sahip bir oyundur spacewar. ortada 3-4 çizigden oluşan bir güneş, yine aynı basitlikte bir gemi kişi başına 4 kontrol tuşuna rağmen saatlerce oynanabilecek oyunlardan biridir.(özellikle arkaplanı siyah olduğu için teknik resim penceresinin içerisine yerleştirilerek derste) ama verdiği zevk bugünün değme oyunlarının verdiği zevkten kat be kat fazladır. çünkü insanoğlu kendi cinsiyle rekabet etmek ister, aptal bilgisayarın açıklarını yakaladıktan çok kısa bir zaman sonra aldığı zevk üssel olarak düşer. oysa karşıdaki insan olunca, öğrenen(ve yendikçe dalga geçebileceğiniz) bir rakibe karşı oynamanın verdiği haz yadsınmayacak bir hızla artar. uzay gemileriniz birbirlerine ateş ederek hızla yaklaşan neo ve smith gibi yaklaşıp ıskaladıkça, kalbinizin hızlandığını fark ettikçe gülücükler saçmaya başlarsınız. 40 yıl önce yapılmış bir oyunun insana onlarca cdlik oyunlardan daha çok nasıl zevk verdiğine şaşırıp, bunları düşünürsünüz.
 • (bkz: netwars)
 • güncel; askeri,uzay,nükleer savaş konularıyla ilgili haberleri yayınlayan web site. e-mail inizi kaydederseniz haftalık haberleri takip edebiliyorsunuz.

  http://www.spacewar.com/
 • steve russel adında genç bir bilgisayar programcısının icadı. pdp-1 adında dec*ürünü, mit* öğrencilerine bağışlanmış bir bilgisayarda yazdı oyunu.
 • iii. dünya savaşına doğru çok işe yarayabilecek site... spacewar.com
 • korsan oyun oynarken steam açıksa bu oyunu oynuyormuş gibi gösteriyor. crackli oyun oynayanları örtbas etmek için steam tarafından yapılan bir numara imiş.

  korsan oyunlarda spacewar gösterdiğini arkadaşımla teyit ettim.
  (bkz: #69360957)
hesabın var mı? giriş yap