şükela:  tümü | bugün
  • arkadaş sanırsın milano'nun içinden haspam. yedi göbek romalı amına koyim.kıl bir tip. kesin yani. ayrıca bir italyan arkadaşla tanıştım. "spagettiyi normal çatalla yeriz biz" dedi. "kaşık yardımıyla yiyenler, çatalla yemeyi beceremeyen juventus'un köylüleri" diye de ekledi. ben daha ne diyeyim yaa.
  • istemesine gerek yoktur, garson zaten getirir. yeme-içme adabı denen bir şey vardır. bir insanla birlikte yemek yediğinizde, o kişinin kültür seviyesini anlamış olursunuz. ancak ülkemizde iyi eğitimli ve kültürlü olmak, vasıfsız kişilerce aşağılandığından, daha doğrusu içten içe kıskanıldığından, böyle başlıkların açılmasında bir beis görülmemektedir.
  • bıçak isteyen magandanın yanında plaketi hak eden insan kişisi.
  • bazıları tabağındaki spagetti ile yumakla oynayan kedi misali boğuşurken makarnasını rahatça çatalına dolayıp afiyetle yiyecek insandır.
  • suyunu içecektir.
    juventus'da çorbasını yaparlar spagettinin.
  • sayesinde juventusun bir koy oldugunu ogrenmeme vesile olmus kisidir.

oysaki ben onu yillardir "torino" yoresinden cikma bir futbol takimi sanmistim.
  • rahat rahat spagettisini yiyip, soslara bulanmadan sofradan kalkmak istiyor olabilir. sonunda rezil olacağıma başından kaşık isteyen adam olayım demiştir, italyan değildir, bu saatten sonra da olamaz büyük ihtimal.
  • en basit haliyle spagettiyi kaşıkla daha rahat yiyen insandır.

cihan ceylan'ın sami karakteri çok tutunca herkes sami taklidi yapmaya başladı. spagettiyi kaşık yardımıyla yiyenler de iki üç sene önce recep ivedik taklidi ile prim yapmaya çalışan çakma sami'lerin yeni hedefi anlaşılan.
  • spagettiyi yediği yerde, spagetti yemeyi bilmeyen insanların da olduğunu gösterir.
  • bana tuhaf gelir çünkü ben genellikle namlusu kestirilerek kısaltımış, paltomun içine gizleyebileceğim bir çifteli tüfek * istiyorum garsondan. sırtımı da duvara veriyorum.

çok gördüm çünkü spagettisini timsah gibi yerken tel süzgece çevrilen mafia mensubu. spagettimi yerken huzurlu olmak isterim.
    kaşık benim hayatımı kurtarmaz.