şükela:  tümü | bugün
  • spalding'in fiyat/performans modeli. her carrefour marketinin spor bölümünde bunlardan bir raf dolusu bulabilirsiniz. hem indoor hem outdoor toplarıdır ama genelde asfaltın üzerinde iyi seker. çabuk eskimez. yumurta çıkmaz. efendi gibi kayganlaşır. günü gelince yavaşça söner gider. gider yeni bir tanesini alırsınız.
  • bende de vardı bunlardan, hayvan gibi sertti. top oynarken yakan toplar vardı ya meşin kauçuk vs. bir maddeden yapılmış olan, heh bu da işte onun basketbol versiyonuydu. adamın parmağını kırardı topu düzgün tutamazsan.
  • 4-5 yıl öncesine kadar çok iyi fiyat performansı olan toptu. ama artık fiyat düşürmek için mi, üretim yeri mi değişti bilmiyorum ama ele alınca oldukça dandik gelen bir topa dönüştü. üzerine sprey cila sıkılmış gibi bir dokusu var ve hem ağır hem de dişleri eridiğinde parmak katiline dönüşüyor. eskiden alır alır kullanır atardım ama uzun süredir almıyorum. gene de gördükçe bi alıp kontrol ederim bana mı öyle denk geliyor diye. ama yok spor mağazasından markete kadar nerede baktıysam eski performansı yok. sanırım üzerinde ki spalding yazısından kazanma derdindeler ya da feci şekilde çin malı fason üretimi heryeri ele geçirmiş...
  • kalitesi gittikçe düşen basketbol topu. daha önce burada da yazıldığı gibi önceden böyle değildi. şimdi alıyorsun 1 aya çok çabuk bir şekilde eriyip elde tutulamaz bir hale geliyor. ayrıca gereksiz bir ağırlığı var. normalde tek başına oynarken çok fark etmiyordum da başkalarıyla oynamaya başladık topu elimde zor tuttuğumu fark ettim. geçen gün gittim bu topun yarı fiyatına(25tlye falan) decathlon'dan daha önce hiç duymadığım kipsta marka top aldım. hiçbir beklentim yoktu ama bugün denedim. ilk izlenime göre spalding'e bin basar. dedim meğer ne saçma sapan bir topla oynuyormuşum. ve bunu spalding tf 150 gibi efsane bir top için söylüyorum. kaliteyi düşürmüşler sadece markayla kazanmaya çalışıyorlar. çok net.
  • sokak basketbolunun değişilmez topu.