şükela:  tümü | bugün
 • on kere görsem on kere sevinirim dediğim haber. bazıları işi öyle bir abarttı ki gecenin üçünde gelen reklam mesajlarından bir gün kalp krizi geçireceğim. işin varken yada dersteyken sessizde olan telefonu defalarca kere arayıp bir şey mi oldu diye panikleten mi istersin, daha önce hiç ayak basmadığım şehirdeki mağazasının indirimini haber veren mi? sosyal medya gelişti artık arkadaşım. çok reklamını yapmak istiyorsan seninle ilgilenen kitleye yönel. açıkçası bu yaptığın antipatik olmaktan öteye gidemiyor. sürekli mesaj atıp duran bir firmanın, dükkanın, işletmenin önünden bile geçmemeye çalışıyorum zira ve benim gibi yapan bir sürü kişi gösterebilirim sana.

  telefon numaralarının satışını gerçekleştiren işletmelere de bir ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. bırakılan bilgiler onlar ortalığa yaysın dursun diye değil zira. adam 2 sene ölmüş hala "adem bey'i bir konu hakkında bilgilendireceğiz." suç arayanlarda değil hoş onları üç kuruş paraya bu iğrenç şeyi yapmaya zorlayan zihniyette, pazarlama nedir bilmeyen ve ortamı koklamayan işverenlerde.

  bu konu hakkında herhangi bir bilgisi olan varsa ve bilgilendirme yaparsa ne kadar makbule geçeceğini söylemem biraz abes olur ama. numara ve adres bilgileri gibi bilgileri satan ve alanlara da herhangi bir yaptırım var mı merak ediyorum.
 • geç bile kalınmış yasadır. neyse, geç olsun, güç olmasın. inşallah adam gibi uygulanır da caydırıcı olur.

  ayrıca bizzat savcılığını yapacağım davadır. davamdır. hepinizi teker teker bildiricem alanya'daki oteller, performansıma endirekt serbest vuruş yapanlar, olmayan kredi borçlarıma tefecilik yapmaya niyetlenenler...
 • 1 mayısa kadar ne yapsak kardır diyen firmaların coşmasına sebep olmuştur. telefonum zurnik'in çağrı cihazına döndü sayelerinde.
 • firmaların genelde "sizi kampanyalarımızdan haberdar etmemizi istiyorsanız şuraya mesaj atın" diye üstesinden gelmeye çalıştıkları şey. ancak bugün bir firma bana "kampanyalardan haberdar olmak istemiyorsanız şuraya mesaj atın" dedi. mesaj atmak da ücretli. şimdi bu adamlar 1 mayıstan sonra mesaj atmaya devam ederse ve ben de şikayet etsem ne olur acep?
 • (bkz: şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it)

  vallahi küçük büyük ayırt etmeden tüm işletmelere sokarım. ancak hangi durumlarda geçerli olacak onu bilmek lazım. zamanında alışveriş yaptığım bir firma da dahil mi mesela? kaç mesaj atmış olması lazım falan, önemli bunlar.
 • geçen gün toyota'dan ilginç bir mesaj geldi. mesaj tam olarak şöle:

  ''değerli toyota dostu, telefonunuz toyota bayilerinin bilgilendirme /kampanya iletimi için izinli olarak tanımlıdır. iletişimden çıkmak için 4383'e hayır yaz gönder.''

  benim bildiğim firmalar reklam vs. için bizden onay almak zorunda. ben daha önceden de toyota'ya bir izin vermemişken şimdi iletişimden çıkmak için mesaj atmamı istiyorlar. bu bana hiç mantıklı gelmedi. sanırım firmalar yasa da yine bir açık bulmuş, kendi işlerine geldiği gibi kullanıyorlar.
 • çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu taaam mı? böylelikle zirilyon tane gelen advs. mesajlardan kurtuldum. eskiden okumamam gereken mesajları bile reklam içerikli mesajdır diye okumuyor, patrondan bir ton papara yiyordum. reco'nun yaptığı tek faydalı iş.
 • hem devletin hem kullanıcıların hoşuna gidecek v.7866738837373738537.... para toplama metodudur.
 • çok iyi olmuş zira cinsel destek, bitmeyen çift kişilik yatak indirimi ve siyasi sms'lerden gına gelmişti.