• loreena mckennitt'in 2018 mayısında çıkacak yeni stüdyo albümü lost souls'un 3. teklisi ve albümün açılış şarkısı. ilk dinlediğimde büyülendiğim şarkıların arasında yerini alan yine sanatsal açıdan çok eklektik ve romantik bir albümün bizi beklediğinin habercisi bir şarkı olmuş.

apple music
    spotify
    youtube
  • loreena'nın gelmiş geçmiş en iyi şarkılarından biri. vokal söyleyip giderken gitar da kendi hikayesini anlatıyor. kullanım olarak grace slick'in el diablo'sunu anımsattı. kırk yıl sonra bile hala dinliyor olacağım şarkılar listesine sorgusuz sualsiz giriş yaptı.
  • bu isimle yeni albümünün çıkmış olduğunu öğrendiğim muhteşem ses.

...
  • açtığım zaman büyülendiğim bir loreena klasiği. bazen hüznümün bazen de sevincimin loreena mckennıtt ile ilgisi çok bence. tanıştığımda beri dinlemediğim günü hatırlamıyorum neredeyse. bu da klasik olmaya değer ve aday şarkılarından birisi.
  • royal albert hall'da kaydedilmiş canlı bir single'ı çıktı. uzatılmış gitar bölümleriyle nefis bir lezzet olmuş. loreena keşke mahalleden tanıdığım komşum falan olsaydın.
  • üzerimde breaking the silence'la aynı etkiyi bırakan loreena mckennitt parçası. uzak bir ülkede, yüzlerce yıl önceki bir zamanda kaybolmuşum; evi özlüyorum ama dönmek istediğimden de emin değilim, sadece insanların yaşamını gözlemliyorum.
hesabın var mı? giriş yap