• facebook hesabıyla girişin zorunlu olduğu instagrama filtre yapmak için facebook’un kendi geliştirdiği platformudur. filtreleri oluşturmak oldukça kolaydır ama boyutlara dikkat etmek gerekiyor. filtre oluşturulduktan sonra yayınlanması için 3 tür için texture size kontrolünden geçiyor*. bunlar iphone, android ve older android. facebook ve instagram için boyutlar ayrı ayrıdır.

dokümantasyon o kadar kötü yazılmış ki anlamanın pek de mümkün olduğunu düşünmüyorum. ama çoğu hatayı youtube’da arayarak çözüm bulabilirsiniz.

filtreyi hazırladıktan sonra kaliteli bir şekilde denemeniz için 3 seçenek sunuyor. sparkarhub olan yayınlama kısmından yahut telefonunuza indirdiğiniz player app’i ile çok kaliteli bir şekilde deneyebilirsiniz. 3. seçenek olarak instagram’a gönderiyor ama bir hevesle bu seçeneği denerseniz çok hayal kırıklığına uğrarsınız ilk seferiniz instagramla olmasın mümkünse*.

çocuklara aptal aptal minecraft tarzı oyun oynatmaktansa bu gibi şeylerle yön verilebileceğini düşünüyorum. kaliteli olay.
  • sanırım ilerde çok popüler bir uygulama haline gelecek bir uygulama 2020 yılı itibariyle 2. yorumu yapıyorum. üyeliğim henüz onaylanmadığı için görünmeyecek bile *
  • facebook tarafından geliştirilen ar (augmented reality) platformu spark ar üzerinde, facebook ve instagram için ar efektleri/uygulamaları üretmek ve yayınlamak için kullanılabilecek yazılım.

https://sparkar.facebook.com/augmented-reality
    https://sparkar.facebook.com/ar-studio/
  • render pass ozelligi ile icerik ureticilerine cilgin attirmis platform.

gumroad ve sellfy gibi fahis komisyon ya da uyelik ucretleri dayatan platformlara mecbur kalmadan iceriklerinizi satabileceginiz bir baska secenek daha var.
  • ilerde adını sık sık duyacağız
  • canvas unit ile canvas içerisindeki object unit değerleri ondalık açısından farklı olduğu için transform parametrelerinde zorluk yaşatan, boyutu bir türlü ayarlayamadığım için asabımı bozan instagram & facebook hikaye filtresi oluşturma yazılımı.

mesela kamera boyutunu iphone 8 yaptım. iphone 8 çözünürlüğünü 375 x 667 olarak baz alıyor. bu terslik diğer telefon modelleri için de geçerli.

hadi dedim muhtemelen compress boyutudur, ben çalışmaya devam edeyim. canvası da 375 x 667 olarak ayarlıyor fakat world parameter'lar astronomik sayıda. ondalık sistemi farklı. 3.750,0000 x 6.670,0000 şeklinde gösteriyor. tamam okey, fazladan sıfır ekleyerek yazmam gerekiyor diyorsun bu sefer de kendi kafasına göre rakamları yuvarlıyor.

iki gündür bununla uğraşıyorum kafayı yiyeceğim. anlayanlar yeşillendirirse sevinirim.
  • yapay zekası gelişmiş ancak arayüzü berbat olan program. seçilen objenin ismini değiştirmek için f2 kısayolu bile yok. umarım ilerideki kullanılabilir hale gelir.
  • hemen hemen herkesin küçük bir youtube videosu desteğiyle kullanmayı öğrenebileceği ınstagram veya facebook efektlerini yapmaya yarayan program. efektlerinizi yayınladıktan sonra editör onayından geçerse ınstagram veya facebookta herkes tarafından kullanılabilir hale geliyor. kolaylığının yanında kendinize ait bir efekt yapmanın verdiği haz da cabası.
  • facebook'un ar uygulamaları üreticilerine yönelik çıkardığı ve halen geliştirmekte olduğu program. instagram ve facebook için filtre üretmek için kullanılıyor.

pek ilgilendiğim bir alan olmamasına rağmen bu programla efekt üreten arkadaşlarım çok başarılı olduğunu söylüyor. story.gate adıyla içerik üretiyorlar ve yaptıkları filtreleri oldukça yaratıcı ve eğlenceli buluyorum.

denemek için:
    https://www.instagram.com/story.gate/
  • şu sıralar iyi ekmek yediren tool.
hesabın var mı? giriş yap