şükela:  tümü | bugün
 • 10 milyon tps sozu veren yeni nesil blockchain cloud projesi.

  public teste katilmak icin;

  http://sparkster.me/try?r=jboc5ds5
 • bilenler bilir, bir ıco kralı olarak bilinen ian balinabu ico'yu hall of fame listesinde 1. sıradan gösterdi, kendisinin inanılmaz bir sempatisi ve yatırımı var bu icoya karşı. epey bir hype olduğunu da söyleyebilirim bu ico için, eğer vaadedebildiğini orta vadede başarabilirse uçar gider.

  herkese icoya bir şekilde katılmasını tavsiye ediyorum, buradan kayıt olabilirsiniz.
 • ian balina'nın fena shillediği ico'dur. bakalım nerelere gelecek.
 • yine 3. nesil blockchain olma amacı güden ico'lardan bir tanesi. peki nedir bu 3. nesil blockchain meselesi biraz bakalım.

  1. nesil blockchain: bitcoin ve onun altyapısını kullanan ltc ve diğer forklar.
  1. nesil blockchainler satoshi nakamoto'nun makalesinde belirttiği block, reward ve prrof of work yapısını kullanana en eski blockchain uygulamalarıdır. amaçlar merkeziyetsiz bir şekilde transactionlarda oluşan double spend (çift harcama), reward (ödül), approvement (onaylama) mekanizmasını çözmektir. mother of the dragons'tur.

  2. nesil blockchain: ethereum, neo, qtum gibi smart contracts kullanan teknolojilerdir.
  2. nesil blockchainlerin en önemli özelliği smart contracts'tır. normalde harcama yapacağımız zaman, karşı taraftan bir mal ya da hizmet alır onun karşılığında da ödeme yaparız. genellikle karşı taraf bunun için bize bir fatura keser (request) ve biz onu ödediğimizde de makbuz alırız (kredi kartı ile ödeme yaptığınız durumu düşünün). bu mekanizmayı blockchain üzerine uygulanması smart contract'tır ve 2. nesil blockchainler bu grupta bulunur. aralarındaki farklar, programlama dili ve reward yöntemlerindedir (proof of work, proof of stake vs.).

  3. nesil blockchain adayları: iota, cardano, zilique, quarkchain ve burada bahsedilen sparkster.
  bu arkadaşların ekseriyeti iki önemli konu üzerine odaklaşır: tps (transaction per second) ve layered blockchain. bu iki oda da aslında scalibility (ölçeklenme) sorununun çözümü ile alakalıdır. ilk iki yapının tüm özelliklerini taşırlar ancak daha hızlı ve sorunsuz transaction önerirler.
  bu noktada daha 3. nesil blockchain olduğunu kanıtlayan bir teknoloji bulunmamaktadır. en popülerleri cardano ve iota (iota layered arc değil tangle kullanır) olsa da halen geliştirme aşamasını tamamlamamıştır.
  bu sebeple 3. nesil blokchain yatırımları da en iyi getirisi olan yatırımlardır. yukarıda saydığım tokenların başlangıçtan itibaren yatırımcısına ne kadar kazandırdığını biraz araştırıp bulabilirsiniz.

  sparkster de bunlardan biridir. ico'suna rağbet fazla olduğu için ico yatırımcılarını puanlamaktadır eğer buraya kadar yazdıklarımdan faydalandığınızı düşünüyorsanız referanslı linkimden üye olursanız bana da yardımcı olmuş olursunuz: link
  yok benim referansla işim olmaz derseniz de şu adresten referanssız üye olabilirsiniz: link
 • şu an benim için 1 numaralı ico projesi. ian balina'nın da favorilerinden. 30 haziranda crowdsale satışları başlıyor. katılmak da zordu. proof of lovedan katılacağım. ama belli miktar allocation..

  telegram grubumuda sparster gibi en iyi ic projelerini tespit ediyoruz. kesinlikle katılın.

  haydi ekşi sözlük digital para ve ico projeleri tutkunları. bu telegram kanalı bizim.

  türkiye ico inceleme yatırım telegram grubu

  ico projelerini incelemek bir sanattır. lütfen bu telegram grubuna katılın ve hep beraber her zaman en iyi kararları alalım.

  türkiye'nin ilk ve tek ico grubuna katılabilirsiniz. https://t.me/ico_turkiye_pool

  türkiye ico inceleme ve yatırım grubuna bekleriz. bu grup ilk başta halkımız bilinçlensin ve dolandırılmasın diye kuruldu , sonrasında ise şu an en iyi ico projelerini tespit ediyoruz. hep beraber.. istişare ile..

  kısa sürede 500 kişiye yaklaştık.

  ayrıca bir bitcoin telegram grubu, ethereum telegram grubu, altcoin telegram grubu. % 90 ico projeleri ve ico yatırımı konusuyoruz ama kripto para dünyasına dair her türlü fikir alış verişini de yapıyoruz.