şükela:  tümü | bugün
 • nasıl teşekkür ederim ifadesi ırkçı türklerin kullandığı bir ifadedir diyemiyorsak, spas kelimesi için de bu tür bir kategorilendirmeye girmek oldukça tutarsızdır. ne yani kürtçe konuşan iki kişi sırf yanlış bir izlenim bırakmamak için teşekkür etmeyi farklı dile geçerek mi söylemeli?

  bir dilden ve dil içindeki en yoğun kullanılan, en nötr (hatta birçok dilde ilk öğrenilen kelimedir teşekkür etmek) ifadeden bahsediyoruz. bu kadar sıradan ve basit şeyleri alıp bir yerlere götüren mantık, yarın biraz daha farklı örnekler için toplama kampı mı sunucak merak ediyorum. teşekkür kürtçe eden bile bir örgüt sempatizanı oluyorsa, kürtçe türkü söyleyen, yazı yazan, film yapan vs nasıl görünüyor gözünüzde düşündükçe sıkıntı geliyor.
 • golgesinden bile tirsan adami korkutmasi cok dogal laf. boyle seylerden tirsiyorsaniz ciddi ciddi bir psikologa - psikiyatriste gorunmenizi tavsiye ederim, cunku gercekten bir sorununuz var demektir. cozun, hepimiz rahatlayalim.

  ya da durun ben korkunuzun ustune gitmenize yardimci olayim:

  thank you!!

  böö gibi bisey bu bazilari icin demek. hayat ne enteresan, oculer felan.
 • rus sempatizanı kürtlerin partizanca bir uydurmasıdır. (bkz: spasibo/@sergey) halbuki "vatan sağolsun" gibi güzel bir teşekkür biçimi varken! sabrımızı taşırmayın!
 • kutadgu bilig'in önsözündeki ilk dizede geçer.

  "hamd-u sipas-ü minnet ve öküş ögdi tengri azze ve celleka kim uluğluk idisi tükel kudretlığ padişah turur yirli kökli yaratğan kamug."

  "hamd, şükür, minnet ve sonsuz övgü, o ululuk sahibi ve tam kudretli padişah olan tanrı azze ve celleye özgüdür."
 • sağlık provizyon aktivasyon sistemi;
  tüm genel sağlık sigortalıları ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık provizyon işlemlerinin tek bir program üzerinden yürütülmesi.
 • ideolojik teşekkür!