şükela:  tümü | bugün
  • ıng. sadece sevecen cumleler kur.

hatırlıyor musunuz* japonya da bır deney yapıyorlardı. su tanelerınden bırıne "senden nefret edıyorum" deyıp duruyorlardı. dıgerıne de "senı cok sevıyorum". bır muddet sonra senden nefret edıyorum dedıklerı ıgrenc sımsıyah bı seye donusuyordu dondurduktan sonra. senı sevıyorum dedıklerı ıse berrak, tertemız ve acayıp guzel kalıyordu.
    sozcukler gercekten buyuludur. ıstersen kara buyu yaparsın ıstersen beyaz buyu. bu bır metafoz tabı. kımse buyu yapmıyor, sımdı yanlıs anlamayın bı de basıma. ıhıhı.

hayatta ınsanlara sevecen cumleler kurmak cok muhım. cunku her konusmamızda onlara dogum atıyoruz. sozcuklerımız cok etkılı uzerlerınde.
    keza kendımızle konusmalarımızda da sevecen olmak cok muhım. kendımıze ıyı davranmamıza ıhtıyacımız var.

kaldı kı dusundugunu cekersın. ıyı seyler dusunursen basına ıyı seyler gelır. evren yasasıdır bu. dusuncelerımızde de kendımızle guzel konusmamız gerekıyor.

yasam felsefesı olası durum: sozcuklerını sevecen sec.
  • negatifin negatifi cogalttıgına inanıyorum. guzellikleri cogaltmak icin guzel dusunmek, guzel bakmak, guzel konusmak, guzel davranmak gerekiyor. enerjini, ilgini ve odagını neye verirsen hayatında o cogalır. bilincaltı temizligine gidiyordum. gozlerimi kapattırdı, negatif bi dolu sey saydı, simdi bunları balona dolduruyorsun ve serbest bırakıyorsun dedi. hocama dedim ki bu yontem bende ise yaramıyor. bu yontem alakamın olmadıgı nice negatifi bende sadece doguruyor. her insan bir degil. ama hepimiz cok ozeliz. benim icin yara bandı kotu bir olayın yerine iyi bir olay koymak.