şükela:  tümü | bugün
 • anlıyorum ama konuşamıyorum diyen bizler için muhteşem bir site. sitenin amacı; siz karşınızdaki kişiye ana dilinizi öğretirken, o da size ana dilini öğretiyor. sadece ana dil öğretme koşulu yok. siteye üye olurken hangi dilleri bildiğinizi ve derecenizi soruyor. hangi dili öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz ve eşleşebileceğiniz kişiler anasayfada çıkıyor. geriye kalan tek şey mesaj atmak oluyor.
 • inanılmaz kullanışlı bir penpal sitesi. diğer sitelerdeki gibi uzun uzun profil oluşturmaya vs gerek yok sadece bildiğin dilleri ve öğrenmekte olduğun dilleri yazıp ilgi alanlarını belirtiyorsun ona göre kişiler öneriyor ve sen de kişilere öneriliyorsun. yabancı dili pratik ederken diğer taraftan da insanlara dil öğretmek keyifli oluyor. insanlarla konuştukça seviyen artıyor, ayrıca konuştuğun kişiler profiline senin hakkındaki izlenimini sticker olarak bırakabiliyor. örneğin cool, talkative, funny, helpful gibi. ayrıca gönderilen mesajlardaki yanlışları karşıdaki için düzeltme seçeneği de var. öğreticilik açısından çok güzel düşünülmüş.

  ben telefon uygulamasından kullanıyorum, messenger'ı andırıyor, bir süre sonra normal yazışmalarımdan daha çok bunu kullanır oldum. çekinmeden mesaj atabilirsiniz dediğinizde insanlar mesaj kutusunu dolduruyor. diğer sitelerdeki gibi 100 kişiye yazıp on tanesi ile konuşmuyorsun. bir hafta içinde 10 dan fazla kişi ile uzun konuşmalar yaptım. türkçe öğrenmek isteyen ne kadar da çok insan varmış buna da hayretle tanık oldum.

  meraklısına tavsiye ederim.
 • yeni keşfettiğim güzel uygulama. yalnız facebook hesabı ile giriş yapacaksanız bilin ki facebook profil fotoğrafınız otomatik olarak oraya da yükleniyor. benim öyle oldu en azından. ve bunu bilmiyordum çünkü ben profilime baktığımda herhangi bir profil fotoğrafımın olmadığını görüyordum. oysa ki varmış sonradan öğrendim.

  bunun dışında çok yararlı buldum. ve gerçekten hemen geri dönüşler geliyor. bir de diyalog halindeyken bir kelimeyi yanlış yazmışsanız ya da bir cümleyi doğru kuramadıysanız, karşı taraf sizin konuşmanızı düzenle seçeneği üzerinden düzeltebiliyor ve siz bu düzeltmeyi görebiliyorsunuz. ayrıca karşı tarafın konuştuğu ana dilin her ne olmasını istiyorsanız onu seçebiliyor, istediğiniz dil özelliğine sahip biri ile konuşma başlatabiliyorsunuz.

  bir de amacı dil öğrenmek olmayan ava çıkmış insanlar her uygulamada olduğu gibi burada da var. neyse ki engelleyebiliyorsunuz ya da konuşmayı yoksayabiliyorsunuz.
 • çoğu türkün profillerini native english speaker olarak ayarladığını gördüğümüz dil öğrenme ve öğretme app'i.
 • serverlarinda ciddi problem var kimse giremiyor
 • "rumen karı varmış" diyerek akın edecek hanzolar gelmeden birkaç insanla tanışsak iyidir. şimdilik geri dönen yok. bakalım dil gelişimi konusunda bir işe yarayacak mı?

  edit: fas bize tapıyor.
 • ispanyolca öğrenmek için kullanılmaması gereken aplikasyondur.
  şayet ben ispanya'ya gideceğim, bana ispanyolca orada lazım olacak derseniz, ispanya'da kullanılan dili öğrenemezsiniz. ispanyolca konuşanların çoğu arjantinli veya kolombiyalı.
  buradaki temel fark latin amerika ispanyolcası ile ispanya ispanyolcası arasındadır. her iki güruh konuşma esnasında bir birlerinin ne dediğini gayet iyi anlayabilir. fakat aksanda, telafuzda farklılıklar vardır. bazı temel kelimelerde bile anlam farklılığı vardır.
  örneğin; "coger" fiili ispanya'da almak (ing: take) olarak kullanılır, fakat bu kelimeyi masumane kolombiya gibi bir latin amerika ülkesinde kullanırsanız anlam çok değişecektir. latin milleti sizi (ing: fuck) demiş olarak anlayacaktır. "coger" yerine latin amerikalılar "tomar" fiilini tercih etmektedir.
 • aynı zamanda dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışma fırsatı veren bir appdir. kullanımı son derece basittir, çok fazla bilgi istemeyen bir uygulamadır. bunun sayesinde çok fazla insan tanıdım. ve genelde tanıştığım kişilerle hemen whatsapp'ye geçiyorum ve sürekli konuşuyorum.
 • eğer bir dişiyseniz türk hıyarların durmadan üstelik türkçe olarak yazdığı sitedir.

  genellikle fas , cezayir , iran , suriye gibi ülkelerden kullanım yoğunlukta. türkçeyi öğrenmeye de can atıyorlar şaşırtıcı bir şekilde.
 • dil mil hak getire, türkler burayı tanışma sitesine döndürmüş. üstelik fotoğrafınızın olup olmamasının önemi yok. saçma sapan türkçe yazıyorlar. bir de yabancıların bir kısmı da paralı ders verme peşinde. şöyle yozlaşmamışından bir app biliyorsanız yeşillendirin lütfen beni.