şükela:  tümü | bugün
 • anlıyorum ama konuşamıyorum diyen bizler için muhteşem bir site. sitenin amacı; siz karşınızdaki kişiye ana dilinizi öğretirken, o da size ana dilini öğretiyor. sadece ana dil öğretme koşulu yok. siteye üye olurken hangi dilleri bildiğinizi ve derecenizi soruyor. hangi dili öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz ve eşleşebileceğiniz kişiler anasayfada çıkıyor. geriye kalan tek şey mesaj atmak oluyor.
 • yeni keşfettiğim güzel uygulama. yalnız facebook hesabı ile giriş yapacaksanız bilin ki facebook profil fotoğrafınız otomatik olarak oraya da yükleniyor. benim öyle oldu en azından. ve bunu bilmiyordum çünkü ben profilime baktığımda herhangi bir profil fotoğrafımın olmadığını görüyordum. oysa ki varmış sonradan öğrendim.

  bunun dışında çok yararlı buldum. ve gerçekten hemen geri dönüşler geliyor. bir de diyalog halindeyken bir kelimeyi yanlış yazmışsanız ya da bir cümleyi doğru kuramadıysanız, karşı taraf sizin konuşmanızı düzenle seçeneği üzerinden düzeltebiliyor ve siz bu düzeltmeyi görebiliyorsunuz. ayrıca karşı tarafın konuştuğu ana dilin her ne olmasını istiyorsanız onu seçebiliyor, istediğiniz dil özelliğine sahip biri ile konuşma başlatabiliyorsunuz.

  bir de amacı dil öğrenmek olmayan ava çıkmış insanlar her uygulamada olduğu gibi burada da var. neyse ki engelleyebiliyorsunuz ya da konuşmayı yoksayabiliyorsunuz.
 • çoğu türkün profillerini native english speaker olarak ayarladığını gördüğümüz dil öğrenme ve öğretme app'i.
 • serverlarinda ciddi problem var kimse giremiyor
 • "rumen karı varmış" diyerek akın edecek hanzolar gelmeden birkaç insanla tanışsak iyidir. şimdilik geri dönen yok. bakalım dil gelişimi konusunda bir işe yarayacak mı?

  edit: fas bize tapıyor.
 • ispanyolca öğrenmek için kullanılmaması gereken aplikasyondur.
  şayet ben ispanya'ya gideceğim, bana ispanyolca orada lazım olacak derseniz, ispanya'da kullanılan dili öğrenemezsiniz. ispanyolca konuşanların çoğu arjantinli veya kolombiyalı.
  buradaki temel fark latin amerika ispanyolcası ile ispanya ispanyolcası arasındadır. her iki güruh konuşma esnasında bir birlerinin ne dediğini gayet iyi anlayabilir. fakat aksanda, telafuzda farklılıklar vardır. bazı temel kelimelerde bile anlam farklılığı vardır.
  örneğin; "coger" fiili ispanya'da almak (ing: take) olarak kullanılır, fakat bu kelimeyi masumane kolombiya gibi bir latin amerika ülkesinde kullanırsanız anlam çok değişecektir. latin milleti sizi (ing: fuck) demiş olarak anlayacaktır. "coger" yerine latin amerikalılar "tomar" fiilini tercih etmektedir.
 • aynı zamanda dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışma fırsatı veren bir appdir. kullanımı son derece basittir, çok fazla bilgi istemeyen bir uygulamadır. bunun sayesinde çok fazla insan tanıdım. ve genelde tanıştığım kişilerle hemen whatsapp'ye geçiyorum ve sürekli konuşuyorum.