şükela:  tümü | bugün
 • 2004 tarihli -son- skyfire albümü.

  tracklist:

  01 - conjuring the thoughts
  02 - effusion of strength
  03 - shivering shade
  04 - cursed by belief
  05 - awake
  06 - void of hope
  07 - a dead man's race
  08 - shadow creator
  09 - tranquillity's maze

  editörün notu: ayıca şahane bi şey olduğu yönünde bir görüş belirtmek istiyor deli gönül fekat,
  şu saatte üşeniyor "niye şahane", "nedir", ziv ziv . .

  ğöf be arkadaşım siz de çok üstüme geliyosunuz benim ya
  şaane işte indirin dinleyin hem siz bana güvenmiyo musuz?!?..

  hadi bakim
 • ing. hayalet gibi, hayaletlere özgü (bkz: spectre)
  tayfla ilgili (bkz: spectrum).
 • altıncı nesil bir yazar.
 • bir athela demosu. 4 adet şarkı içerir ve şarkıların spesifik isimleri yoktur. özellikle track 2 ve track 4 epey sağlam.

  http://www.youtube.com/watch?v=jj_vgtkg4r0
 • final fantasy the spirits within?'nin live action versiyonu bir film.
 • müthiş bir film. görsellik ve konu işlenişi harika.
 • netflix de 4 yildiz gorunce izledim, sikici idi, konu biraz daha iyi islenebilirdi ama olmamis.
 • uzun uzun anlatmadık diye yanlış anlaşılmasın. cidden başarılı olduğu, klişeleri aştığı noktaları var filmin.

  --- spoiler ---

  düşündüğümüzün aksine olayın uzaylılara bağlanmaması bir artı. çünkü enerji dalgalarını insan şeklinde görünce direkt "aha yine humanoid uzaylı yapmışlar amünyüm" diyorsun. neyse ki işin aslı o değilmiş.

  filmde kimsenin anlamadığı şeye otomatik olarak "uzaylı la bu" dememesi bir diğer artı. it deniyor, bu ne lan deniyor, uzaylı denmiyor.

  it elemanın ana makineyi bombalayarak patlatmaması. adam bilimadamı, haliyle makineyi kendi bildiği yöntemle devre dışı bırakıyor. gayet güzel.

  askerlerin tepkileri, yani oyunculuklar gayet başarılı. kimse kahraman olmaya çalışmıyor çünkü herkes düşmanın gücünün bilincinde. yaşasın kahraman asker olayı yok.

  konunun doğu avrupa'da geçmesi süper birşey. hep derim sci-fi artık çıksın şu amerikan kıtasından. post-apocalyptic hikayeler, malzemesi bol avrupa kıtasında geçebilir. bölgedeki iç savaş mesela güzel bir dokunuştu. avrupa'da iç savaş temasını hangi ülkeye uyarlarsan süper sahneler çıkar ortaya. bıktık amerika'nın rus, çin, arap düşman korkusundan. biraz da avrupa dolu hikayeler olsun.

  filmde asilerle çok az temas var. tanklı sahnede "yapay silahlardan" kurtulduktan sonra mayınlara çarpıyorlar. orada mesela asiler gelebilirdi. bi on dakika da onlarla çatışsalardı güzel olurdu.

  seyirciyi salak yerine koyan teknolojiler yok. kullanılan tech'ler hep güncel. mech, goggles vs. üzerinde çalışılan şeyler. bir tek insanları silah yapma zamanımızın ötesinde. o da olur. sci-fi sonuçta. herşey güncel ya da mantıklı olmak zorunda değil. kaldı ki insanı silah haline getirme fikri mantıksız değil, erkendir. ileride neden olmasın.

  efektler son derece başarılı. mech'in çatışma sırasındaki manevraları çok gerçekçi. askerlerin sonlara doğru giydikleri outfit'ler süper. silahlar süper. kullanılan silahları şarj etmek için beklemeleri çok güzel bir dokunuş. enerji olayının hala yerlerde olduğu bir dönemde içler acısı halimizi gösteriyor. daha sınırsız enerji kaynaklarına ulaşamamış olmamızın gerçeğini çok güzel vurguluyor.

  casting başarılı. amatör oyuncu yok filmde. louie'den sevdiğimiz tatlılar tatlısı ursula parker güzel bir dokunuş olmuş. kız zaten biliyor o dili. tatlı kız.
  --- spoiler ---
 • bir bilim kurgu sever olarak aksiyon ağırlıklı olmasına rağmen soluksuz izlediğim film. gişede gösterilen pek çok muadilinden başarılı olmasına ve iyi bir hasılat yapabilecek olmasına rağmen netflix'te yayınlanması ilginç. netflix genellikle ortalama filmler (dizileri katmıyorum) sunmakla birlikte zaman zaman böyle bomba filmler de çıkartıyor.

  edit: tahminimde haklıymışım , netflix-original yapımı değilmiş. aslında sinemada gösterime girmesi planlanan 70m $ bütçeli legendary pictures yapımıymış ve universal ortaklığı ile gişeye gelmesi planlanıyoemuş. universal ortaya çıkan tamamlanmış filmden mutlu olmamış. universal'in bu tavrından hoşlanmayan legendary 2016 yazında gösterimesi planlanan filmi geri çekmiş.

  piyasada müşteri arayan legendary pictures'ın bu filmi netflix'in dikkatini çekmiş ve anlaşmışlar . sonuç olarak netflix-original filmi olarak yayınlanmış.