• ..."by resting,then working out, then resting again, over and over, the person gets stronger.it's same with playin guitar.if you play something over and over too long, you will reach a point where you actually begin to get worse.the best thing to do is rest the particullar muscles that you have been working. play something different, then come back to it later, and you'll be suprised how much easier it becomes!"...

bu paragraf ile takdirimi kazanmış olan methoddur. bir insan aynı işi sürekli yaparsa bir noktaya ulaşırki bu noktadan sonra o işi daha kötü yapmaya başlar.gitar çalmak için de geçerlidir bu diyor...
    iyi diyor.
    ha birde çok standart ama gaz verici bir öbek sözü var ki foreword kısmında o da söyle;

"no one becomes a great guitarist overnight!"
    "it takes time."

uykusuz geceler,merhaba...
  • güzel metod, azimle çalınınca parmakları iyi haşat ediyo. hele hele pull off hammer on egzersizleri ile kitabın başlaması insanın iyice imanını gevretiyo. (baştan başlamak lazımdır ya, o yüzden)

ben türk gençliğine aykırı bir hareket yaparak ucuza satıldığını görüp bizzat satın aldım ve türk gençliğinden troy stetina'nın kazandığı parayı 0'dan birkaç dolara yükselttim.

seneler sonra gelen edit: kaybettim ben bu kitabi yau. ya da bi oc haciladi. yine parasini verdigim seyi korsanliyorum. gozlerim kapali.
  • miskin* gitar tayfasına mensup olanların egzersizleri etüd etme reaksiyonları aşağıdaki gibi olan metod:

-egzırsayz -atıyorum- 23: hmmmm.... pitipiti pitidi pitidi... e tamam bu
    -excorsayzt -sui misal- 35: hmmmmm..... fıt fıt fıt libido libido hönk! e bu da tamam gibi
    -egzostsize-ben diyeyim-56: hmmmmmm... eeeeee başlarım ulen!! (o sırada akıldan geçen bir melodi kafadan terennüm edilir ve saatlerce kafadan çalınır)
  • alistirmalarindan birinin flight of the bumblebee oldugu* yararli gitar metodu.
  • bir çok genç gitaristi 90'lar başında heba eden metod. bitiren adam sayısı başlayan adam sayısına oranla 1/1000 civarıdır.
  • olasılıkla 90lı yılların başlarında-ortalarında gitar çalmaya başlamış 'her' gitaristin evinde bir kopyası bulunan/bulunmuş kitaptır.
    ilk bölümün sonundaki egzersizlere 'ulan bunlar ne be öf' diye yaklaşılır amma ve lakin bi de bakarsın flight of the bumblebee'yi çalabilmek için gereken bitakım riffler vermiş amcam orada, bakarsın, bumblebee'yi çalamazsın, oralara geri dönüp 'du bi oturtayım' dersin filan.

neşelidir.
  • flight of bumblebee'nin (yeni) troy stetina versiyonuna asagidaki adresten ulaşılabilir:

http://www.youtube.com/watch?v=5zcdeqwqv7e
  • troy stetinanin hayvan gitar metodu. gayet guzel etudler icermekte.
  • 2000 yılında çömezken çalıştığım troy stetina isimli gitarist- müzikologun yazdığı metod.

sonuç: çakma malmsteen olmak.

ismi gibi mekanik bir metod.

faydalıdır ama tek başına çok yetersizdir. bunun yerine satriani, blackmore ve michael schenker'in sololarındaki matematiği çözmeye çalışmak daha iyi sonuç verir.
hesabın var mı? giriş yap