• şimdiye kadar kimsenin yazmaması çok garip.

her kasımda aynı sokağın aynı köşesinde bu kokuya rastlıyorum ben. burnuma her gelişinde de köpek modunda soluyup ağacı bulmaya çalışıyorum lakin oftalmik sinir uçlarımdaki reseptör hücrelerim bu arayış sürecinde hızla duyarsızlaştığı için bir türlü bulamıyorum bu iti. gerçek adı nedir, hangi ağaçtır, meyve verir mi bilemeyeceğim.
  • ege üniversitesi kampusunde bolca bulunan ağaç.biz daha ziyade döl gel ağacı die isimlendirirdik. ama literatür ismi pyrus calleryanaimiş.
  • bulunduğu sokakta insanın midesini kaldıracak kadar ağır attırık kokan bir ağaç. bu mevsimlerde zuhur eden akasya neviinden bir ağacın çiçeği var, kokan o. resmen sperm kokuyor bu. ya da bilemiyorum belki benim bi sorunum var.
  • (bkz: aramaya inanmak)

(bkz: sperm ağacı)

(bkz: pyrus calleryana)

edit: başlık taşınmış dolayısıyla entry anlamını yitirmiş. açılan başlık şuydu
  • ankara'nın her tarafına yayılmış kokunun kaynağıdır.
  • ankara'nın kurtuluş, dikimevi, ve cebeci semtlerinde bolca bulunan ağaç.

ilkbaharda tüm muhitin cenabet olduğunu düşünmenize, içten içe "ulan herkes mi seks" demenize neden olur. taa ki kokunun merkezinin masum bir ağaç olduğunu öğrenene kadar.
  • 2004-2008 yılları arasında eskişehir şeker fabrikası erkek öğrenci yurdunun önünde bulunan ağaçtır.

diğer entry'lerde öğrenci yurtlarının önlerinde rastlandığından bahsedilmiş.
    benim aklıma yurtların önüne bilinçli olarak dikilip, öğrencileri cinsellikten soğutup derslerine odaklanmaları için geliştirilmiş bir devlet politikası olabileceği şeklinde bir komplo teorisi geldi.

harbi var böyle bir ağaç yahu.
  • izmir fen lisesi bahçesinde de bulunan ağaçtır. ağaçtı diyeceğim de, ağaç yerinde, okul değil. kafalar karıştı. bizim oğlanlar gülerlerdi hep kendi aralarında, biz de saf saf bakardık. çok sonra söylediler ne olduğunu. saf saf derken, bildiğin saf. literal olarak.
  • var böyle bir ağaç, özellikle bahar aylarında daha çok farkettiriyor kendini. geçen gün gün yolda yürürken bir anda bunu farkettim, mahallemizde bir ağaç var sanarsın ağaç attırıyor, bunun bir bilimsel açıklaması olmalı.
hesabın var mı? giriş yap