şükela:  tümü | bugün
  • filminde dustin hoffman in yanlis hatirlamiyorsam bir psikologu canlandirdigi,ote yandan uzerine vazife olmadigi butun islerle gorevlendirildigi yapim..karakterin ismi norman dır ve her 5 dk da bir şöyle bir replik gecer..
    -norman yangin cikti sondur!
    -norman atesleyicileri devreye sok!
    norman onu yap norman bunu yap...e norman da insan ama biraz insaf garibana..
  • karışık bir bilim kurgu filmi... biraz the abyss (aslında çok ) biraz da alien...

en önemli ortak nokta bilinmeyen ve merak...

kitabını okumadım bilmiyorum... nasıl yorumlanmıştır sinemada...kıyası bende yok...film çokça uzun ve belli bir noktadan sonra bayıyor...

--- spoiler ---

okyanusun dibinde keşfedilen bir nesneyi araştırmak üzere dibe inen bir ekip ve olaylar olaylar...

küre nedir? nereden geldi-getirildi? bahsi geçen uzay gemisinin hikayesi nedir? zamanda yolculuk falan ?

bahsi geçen soruların mutlak cevapları yok... kimisinin hiç bir şekilde yok...

küre diye adlandırdıkları nesne ile muhatap olanların korkuları ne ise gerçeğe dönüşüyor ve bu korkularla seve seve yüzleşiliyor...

dustin abinin oynadığı karaktere her yolu yüklemişler... bir yerde bir sorun var norman koş...

harry altına yaptı norman koş bez getir...!

harry'nin küreye maruz kaldıktan sonra bayılması,uyandıktan sonrada yediği yemekte çılgın atması tam bir ailen sahnesi olmuş bu arada...

--- spoiler ---
  • sonu bi halta benzemeyen film. sen adami meraklandir gecenin ikilerinde sonra boyle son yap. olmaz boyle sey.

(bkz: film çıkışı seyirci yorumları)
  • hikaye olarak iyi olsa bile filme döküldüğünde kötü olmuş, hele final sahnesi hiç mi hiç olmamaış film. ayrıca benim içn özel bir anısı olan filmdir bu, öyle ki kaç sene önce sinemada arkadaşlarımla gittiğimde, film öncesi fragmanlar oynadığı sırada bir arkadaşımın "küreee" diye bağırmış tam o anda da müthiş bir sessizlik olmuş ve bu söz tüm sinemada yankılaşmış, beni de gülme krizine sokmuştu**.
  • uzaylı elemanla konuşma sahnelerine bayıldığım film..
    ama finalde öyle bir sıçılmış ki o tek güzellik de siktir olmuş gitmiş filmden..
  • kitabın sonundaki "biliyor musun, çok güzel görünüyorsun" sözüyle** crichton'ın 2.sini yazma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu anladığım nadide eser.
    ayrıca arkadaşlar filmi için berbat diyorlardı.
  • jules verne nin denizler altinda 20000 fersah kitabini düzinelerce gördügümüz film.
  • çoğu yerinde jules vernee göndermeler yapan gerilim filmi.
  • cikilmasi cok da kolay olmayan bir room escape oyunu... bu odaya girmeden once crimson room ve viridian room'da pratik yapiniz.