şükela:  tümü | bugün
  • yerli sirius firmasının göz bebeği, yerli firmaların çıkardığı kişiselleştirme imkanı en bol olan %100 mtl mottosuyla piyasaya sürülen atomizer spica pro'dan bahsetmek istiyorum.

sirius firması cıkardığı ilk spica atomizer beklentileri çok fazla karşılayamadı. ilk hevesle alınan spica'lar 1-2 hafta sonra 2. elde epey boy göstermeye başlamış ve elden çıkarılmaya başlamıştı.firma geri dönüşlere kulak asmış ki spica pro'yu piyasaya sürdü.

ilk alındığında ; atomizerler yanlış hatırlamıyorsam, tek tek elde yapıldığından ötürü muhtelemelen üretim dolayısıyla kaynaklanan çapaklanma ağır metal yağı kokuları gibi bileşenler olmadan tertemiz olarak kutudan çıkmakta( yinede siz sirkeli suda bekletin )

kutu içeriğini eklemek istiyorum zira diğer kutulardan farklı olarak tanınması gereken aparatlar mevcut.

1 x spica pro mtl atomizer
    1 x polikarbon tank
    1 x tavan yüksekliği ayar anahtarlığı(bacayı dilediğimiz gibi yukarı aşağıya hareket ettirmemizi sağlayan , aroma , boğaz vurum dengesini rahatlıkla ayarlamamızı sağlayan bir alyan )
    1 x yedek parça poşeti (o-ringler, peek izolatör ve 2 adet vida) 1 x 3 yaprak 510 hava pini
    1x 5 yaprak 510 hava pini

3 adet hava pini çıkmakta poşetten 7, 5,3 yapraklı olmak üzere bu hava pimleri içim sıkılığını rahatlıkla değiştirmemizi sağlıyor.

peki nedir spica pro'yu diğerlerinden farklı kılan konular ?
    gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki % üzerinden bahsedeceksek %100 sıkı . deneyimlediğim kadarıyla minnacık dahi olsa hava kaçağına rastlayamadım ve yanaklarınız içeri fazlasıyla göçmekte içimde.

ayarlanabilir baca ;
    kutu içerisinden çıkan alyan ile bacayı gün içerisinde içim keyfimize göre rahatlıkla hareket ettirmemizi sağlıyor. oldukça iyi bir özellik zira sabah içtiğinizde vurum belirgin olurken akşama doğru bütün atomizerlerde bir tık dahi olsa düşer. spica pro'da kademeli bir sistem mevcut akşama doğru bacayı yükseltirseniz içim kalitenizde çok fazla bir eksilme olmadan keyifle buharlarsınız.

aroma konusuna gelirsek ;
    açık konuşmak gerekirse 300 tl'lik bir atomizer için yeterli değil. ha kötü demiyorum yeterli değil diyorum. tütün,pastahane tadlarında ne koyuyorsanız veriyor.konum olarak bi yere koymak gerekirse ortalamanın bir tık üstü. tadları fazla yuvarlıyor gibi geliyor ve içtiğiniz likitteki bütün notaları almanıza olanak vermiyor.(kişisel görüşüm)forumlarda olsun fb gruplarında olsun pek çok kişi farklı sarımlar ile çözdüklerini ifade ediyorlar.

boğaz vurumu ;
    boğaz vurumu noktasında boğazı parçalayacak bir vurum yok kadifemsi gayet tatlı yerinde boğaz vurumu mevcut.ayarlanabilir baca ile seveceğiniz noktayı bulabilirsiniz.bu konuda beklentileri karşılıyor.

ayrıca belirtmek istediğim bir husus var ki deck'e komple atomizeri sökmeden ulaşabiliyor oluşunuz. farklı sarımlar denemek istiyorsanız rahatlıkla deck'e ulaşıp tank'taki likite hiç bulaşmadan sarım yapmanıza olanak sağlıyor. bu benim pek beğendiğim özelliklerden biri.

besleme konusunda hiç bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.
    ve üründe cidden kaliteli bir işçilik var milimi milimine hesaplanmış bir işçilik.

kardeşim iyi hoş söylüyorsun eksileri yok mu ? ( pek tabii var )

ilk alındığında herkesin dert yakındığı ortak bir konu olan camı tank'tan ayıramama mevzusu var ki evlere şenlik. pek çok kişi camı deckten ayırırken kırmış bulunmakta. ben şanslıyım ki sıcak suda beklettikten sonra zarar vermeden çıkarabildim. çıkardıktan sonra sorun kalmıyor oring kısımlarını hafif likitlerseniz çok rahat çıkarılabiliyor.(esf'de firma pek çok kişiye ücretsiz şekilde camı temin etmişti bunu belirtmeten geçemeyeceğim).

en ifrit olduğum konu ise deck'teki vidalar. forumda benim ve diğer arkadaşların rahatsız olduğu durum. vidalar çok kolay deforme oluyor ve vida özelliğini kaybedip keyfinizi kaçırabiliyor. yapı marketlerinden alacağınız tornavida setleri ile bunu çözebilirsiniz ama benim için eksi bir durum oldu. ( esf üzerinden engin bey'e bu durumu anlattım ve sağolsun bana epey yedek vida yolladı )

toparlamak gerekirse spica pro yerli üretim olarak başarılı bulduğum bir atomizer.

fiyat konusunda açıkcası 300 tl 'lik bir rakam bana fazla gelmekte. özellikle yerli üretim bir atomizer için biraz daha makul fiyatlar beklerdim.

not : buradaki inceleme tamamen şahsi deneyimimdir.