şükela:  tümü | bugün
 • transmetropolitan isimli cizgi romanın baş kahramanı korkunç gazeteci. "i hate it here" düsturu ile tanınır..
  ayrıca bkz: http://www.transmetropolitan.com/
 • herkesten ve herşeyden (özellikle köpeklerden) nefret eden, sadece sigarayı, uyuşturucuyu ve parayı seven köşe yazarı.transmetropolitan çizgi roman serisinin baş kahramanıdır.
  bu nefret bağımlısı insanın yazı yazması için bile nefret edilmesi gerekmektedir.ama yaptığı bütün kötü yanlarına rağmen şehirde yaşayanlar arasında tek gerçeğin peşinde olan ve en doğru şeyleri yapan süper insan.
 • asistanlarindan birini punduna getirip bafilemeyi beceren, siber cagin barbar conani.
 • "if you love me, you'd all kill yourselves today" sozuyle dusundurten, ultra-kuul anti-hero. ne kadar cok hayraninin oldugunu ufak bir gugil-grafik taramasiyla cikarabiliriz: son zamanlarin populer helloween secimi gibi durmaktadir. kendisiyle tanistiktan ufak bir sure sonra, gozluklerini bir fetis objesi olarak arzulamaya baslamaniz an meselesidir: sag cercevesi yesil camdan ince bir dikdortgen, sol cercevesi ise kirmizi ve yuvarlak cam'dan, amcamizin optik sinirlerine ayarli standart kontrollu fotograf makinesi iceren gozlukler. nitekim ayni anahtar kelimemizle "sordum hazreti gugil'a" taramamiz da tabi ki, elbette, satilik bir spider jerusalem gozlugu hemmencecik bulunmaktadir. [ilgisiz icnot: bu satilik marjinallik seysi tuhaf cok, rahatsiz edip batan bir tarafi var, ama karsi konulamaz bir "benlik" ve "kimlik" satisi, ve dolayisiyla cekiciligi var. her benlik satin alinabilir turunden.]

  cok gercek bir ofkesi var spider'in. pis, paragoz, nefret-dolu, ve belki de o yuzden bu kadar gercek. guvenilmeyecegine guvenebilmek gibi bir his sanki. kirli ve acik: hic saklama geregi ya da ihtiyaci duymamasi gercek kiliyor belki onu.

  cidden bazi bazi insanin icinde hissettigi ofkeyi, ulan simdi bi silahim, bi zopam, bi bagirsak cozucum olaydi da giriseydim yoluyla disari cikartasini getiren, ve de surekli sigara icme istegi uyandiran. hastasiyiz ailecek.
 • fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşı, asil renklere gönül vermiş güzel yazar. en içten selamlarımı yolluyorum kendisine.
 • çok ağır pornocu olduğu hakkında şüphelerim var :)
 • oz hayranı yazar. tebrik ediyor hayatında başarılar diliyoruz efendim.
 • sürekli yazıyor efendim durduramıyoruz. zaten durdurmak isteyen kim ?