şükela:  tümü | bugün
 • şimdi şöyle ki örümek adam ve de şaşırtıcı(!) arkadaşları, bildiğimiz örümcek adam serilerinden farklı olarak spidey'in yanında buzadam (iceman) ve de ateş yıldızı (firestar)'nın da olduğu eğlenceli bir çizgi film idi. tam hatırlayamamakla beraber show tv'nin bu çizgi filmi zamanında yayınladığını ve de çocukluğumda yeşeren örümcek adam sevgisini perçinlediğini düşünüyorum.

  ben işte o zamanlar örümcek adam, buz adam ve de ateş yıldızının atışmalarını zevk ile izler vay be adamlar ne arkadaş grubu kurmuş derdim. öyle bir hava vardı bunların arasında. bu çizgi seriden aklımda kalan en belirgin şey ise jeneriğinde örümcek adamın bir elini buz adam diğer elini de ateş yıldızı sıkarken "bir yanım yanıyor diğer yarım ise donuyor" gibi bir havayı yüzünde belli etmesi idi, buradan her kim çizmişse o ifadeyi nice çizgi filmler izlemiş birisi olarak bir daha benzerini hiçbir yerde yakalayamadığımı belirtmek isterim.oeeh.

  bu seride örümcek adam'ın birçok düşmanı çeşitli kombinasyonlar halinde gözükürdü, bir de bunlar üçü(örümcek, buz ve de ateş) aynı evde yaşardı ve de koltuklar, duvardaki saat, vazo falan dönüşüp birşeyler oluyordu; böyle bir uzay istasyonu havasına bürünüyordu ev. hatta hiç unutmam küçükken bizim evdeki dallama çekyatlar da dönüşsün diye uğraşmış ve de buna mukabil çekyatın yayını kırmıştım. velhasıl-ı kelam güzel seri idi...

  (bkz: çizgi filmlerin çocuklar üzerindeki etkileri)
 • (bkz: spiderman) (bkz: iceman) (bkz: firestar)
 • ekseriya video kaset formatında olurdu bölümleri.
 • bu seride ariel adinda uzayli bir kiza asik olurdu orumcek adam. onla gezegenine bile yola cikmisti evlenmek icin. nitekim kizin babasi izin vermemisti gezegenin girisinde. saka diil gercek, gezegene geldiklerinde babanin kafasi belirir o bolumde "kizim napiyosun sen yine erkek mi getirdin" vari bisey geveler opusup koklasan ariel peter ciftine.

  bahtsiz peter parker 50 yillik tarihi boyunca hep bahtsiz olmustur, her boyutta. (bu seri ayri bi boyutta geciyo) (bkz: #5666878)
 • videodan seyredip seyredip buz adam*a özendiğimiz çizgi film serisi. artiz artiz kendine buzdan yollar yapardı bu adam, isterse havadan isterse karadan giderdi. hani buz adam olmakta gözümüz yoktu da yaptığı o buzdan yollar gerçek olsa biz de üzerinde kaysak diye az hayal etmemiştik. hey gidi.
 • küçüklüğümde içinde 3 bölümünün bulunduğu bir kasete sahip olduğum, 1981 yapımı çizgi dizi.
  süper bir seriydi bu, çok eğlenceliydi.

  the transylvania connection, aka (bkz: vampire's bride) , diye bir bölümü vardı, ünlü kont dracula, firestar'ı (ateş yıldızı) kaçırıp, onu gelini yapmaya çalışıyordu.

  (bkz: happy old days)
 • x-menle tanışmamı sağlayan çizgifilmdir. professor xe sayesinde saygı duymaya başladım, wolverine hayranlığımın tohumları o karelerde atıldı.
  üzüldüğüm tek şey örümceği x-mene almamaları olmuştu hatırlıyorum. mutant sayılmadığı için profesör izin vermiyordu ekibe katılmasına.
 • '' spidey meets the girl from tomorrow '' adındaki bölümünde, katıldıkları astroloji temalı bir parti sayesinde iceman'in bir balık burcu erkeği, firestar'ın ise bir yay burcu kadını olduğunu öğrendiğimiz çizgi film. spidey partiye katılmadığı için onun burcunu öğrenmek nasip olmamıştır ama duygusallığı, sempatikliği ve efendiliği nedeniyle kendisinin bir yengeç burcu erkeği olduğunu düşünmekteyim.