şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • filmi hakkında henüz fikir sahibi değilim ama süper bir ost ile çıkmış filmdir.

post malone ft. swae lee - sunflower

https://youtu.be/apxowvfeyvu
  • düşk fps bize koymaz hacı. biz 144p videoları bile düşük fps ile izlemeye alışkın milletiz, bilmemneresini nettiğimin tekel isp'si yüzünden. çok övülüyor, bu kadar insan yanılmış olamaz.
  • sinemia özel ön gösterimi ile izleme imkanı bulduğum animasyon filmi.

bugüne kadar izlediğim tüm örümcek adam yapımları arasında en iyi ve en keyifli örümcek adam yapımıydı.
  • süper kahraman filmlerinden pek hazzetmeyen, örümcek adam romanlarını hiç okumamış ben boş günde başka film bulamadığımdan ve rt %99 puana güvenp bu filme girdim ve gayet eğlenerek çıktım, en azından standart kahraman filmlerinden farklı bir konu ve anlatım gördüm.
  • o kadar spider-man filmi izledim, bunun gibi eğlenceli ve farklı olanını görmedim. görsellik gerçekten çizgi roman havasında ve alternatif evrenleri görmek size görsellik anlamında da farklı bakış açıları sunuyor. hikaye desen zaten ayrı bir olay ve bu gerçekten güzel işlenmiş. hala ilk üçleme maguire rereröleri yapan ılık bi siki beğenmeyenciler de çıkıp gene laf ederlerse o zaman diyeceğiniz
    (bkz: hahahahahahahassiktir lan ordan)
  • mükemmel bir spiderman filmi. şurası da şöyle olsaydı keşke dedirtmiyor. verilen sanatsal kararlar da çok muhteşem. ama bok gibi 3d ile izlediğim için biraz kalitesiz bir deneyim oldu. 3d olmayan bir versiyonunu bulup izleyin derim.
  • örümcek adam evreni ile ilgili yapılmış en orijinal çalışma olmuş.

kesinlikle gidin ve izleyin. çok değişik kafaların yaptığı bir filmdir. her anı çok güzel. filmden keyif almak için ilk örümcek adamın hikayesine aşina olmak lazım

--- spoiler ---

filmde en sevdiğim kısım, miles moralesin sorumluluklarının farkına varmasının çok alakasız bir şekilde amcasının ölümüyle gerçekleşmesi ve amcasının ona “en iyimiz sensin, bu durumu sen çevirirsin” konuşması. peter parkerın amcasının ölmeden önce söylediği “ büyük güç , büyük sorumluluk getirir” sözünün güncel hali olması
    --- spoiler ---

tekrar söyleyeyim, sinemasan başka bir yerde izlenmez. çocuk filmi de değildir....
  • evet arkadaşlar sıkı durun black-panther ile gözü açılmış yapımcılar bu sefer turnayı gözünden vurmak için geri döndüler! hemde sadece afro-amerikan örümcek adam değil aynı zamanda anne tarafından yarı latin-amerikalı !!! o ağzından pıtı pıtı dökülen ispanyolcana kurban! aynı zamanda filmde büyük sürpriz minik bir türk bayrağı göreceksiniz gözümüze gözümüze sokmuşlar milli duygularım kabardı sinema koltuğunda duramadım!! 10 üzerinden 9.5 veriyorum buçuğu da en azından türkçe bir iki espri beklerdim spider man'imizden o olmadı çok kırıldım yapımcılar duyun sesimizi bizde varız!

edit ; ironinin farkına varamayanlar için düzeltme olsun : ilk yarısı için 4/10 ikinci yarısı için film-noir spider hatrına 6/10.
    totalde 5/10 verdim.youtube da enes batur'a gülen jenerasyon sevip bağrına basabilir bu filmi sonuçta ergenlere hitap eden bir yapım olmuş.iyi bir beklentiyle gittim ancak ortalama bir sinema kültürü olan birisi için bolca boş zamanı olanlara idare eder bir yapımla karşılaştım.bu metacritic rotten imdb ve sözlük hepsi birlikte bazen çok pis tongaya düşürüyor beni.
  • "paralel evrenden gelen göbekli spiderman". işte özdeşleşebilecegim kahramanı buldum.
  • güzel film ama neden bu kadar abartılıyor anlamadım. sözlüğü resmen ergenler basmış. oha amına koyim ya.