şükela:  tümü | bugün
 • ortanca kardeş* artık rahatça konuşabiliyor. çok mutlu ve gelecek olası projelere de göz kırpıyor:

  https://www.youtube.com/watch?v=fzzlgeguhrm
  https://cms.megaphone.fm/…ed?selected=via9017255246

  not: link yenilendi.
  not2: link tekrar yenilendi ancak sık telif yediği için podcast yayınının linkini de koydum.
 • 20 sene önce ilk filmi mağusa'da izlemiştim. bugün tobey maguire'i görünce gözlerim yaşardı. onun dışında çok samimi söylüyorum banana split olmuş film. daha neler neler birlikte bodruma inmeler orada saklanmalar, yaratıklardan kaçmalar, kötü adamla kötü geyikler... bakınız tam olarak şöyle; yan sanayi flashpoint.
 • bildiğimiz spider man 2'den sonra gelmiş geçmiş en iyi spiderman filmidir. super kahraman filmi olmasının yanında bu gerçek bir film olmuş artık. yaptığını boş eleştirileri gidin halil söyletmezin filmlerine yapın.
 • gayet de güzel izlemesi keyifli, insanlar neden bu kadar b*klamış anlayamadım. tobey ilk göz ağrımız ve en iyi spiderman evet ama andrew da benim gözümün bebeği:((( çok özlemişiz
 • andrew garfield'ın mj kurtarışı efsaneydi.gwen's death müziği gelseydi,tadına doyum olmayabilirdi.duygusal yönü ağır basan bir film olmuş çokta güzel olmuş spiderman ana karakterim değil yine de çok beğendim.
 • filmde parker'ın örümcek adam olduğunu bilen tüm ölüler, ölmeden hemen önce bu evrene geliyor. gwen neden gelmiyor? hala anlamadım. yoksa geldi ve 2 numara ile çaktırmadan geri mi döndü?

  ciddi bir örümcek adam hayranı olarak -ki 90'ların başında tv'den izlediğim ilk örümcek adam filminden ilham alarak, avucumda tuttuğum örümceği saatlerce tv başında tutup, radyasyona maruz bırakıp, elimi ısırtmaya çalışmıştım- bu kadar teknolojiye bulaşmış örümceği pek sevmemiştim. şimdi birinci ve ikinciyi tekrar görmek güzel geldi. parker basit ve sıradan bir insandır. ünlü olmasına gerek yok, arkadaşa ihtiyacı yok. tek ihtiyaç duyduğu may halası ve önce gwen, sonra mj'dir.

  peter parker candır..
 • 1 milyar 640 milyon dolar ile the avengers filmini geride bırakarak tüm zamanların en çok hasılat yapan 8. filmi olmuştur.
 • deadpool'u beğenen bunu da beğendi.

  tıfıl ve salak bir örümcek adam ve kendisinden daha salak bir konu.

  resmen önce sorun yaratıp, ahmaklık edip sonra onu çözme durumu. nerede insanlık için bir şeyler yapmak? başka insanların, evrenin falan yardımına koşmak?

  kendisi hatta kendi salakça hareketleri olmasa hiçbir sorun çıkmayacaktı zaten. evren ve insanlık açısından herhangi bir sorun ve/ya tehdit yoktu.

  süper kahraman değil, süper baş belası ve süper salak nasıl olunurun filmi.

  evren için sorun teşkil eden, durduk yerde maddi, manevi sorun, masraf çıkaran, emek, zaman, para kaybettiren bir örümcek adam(sı) filmi.

  kendi kendine problem çıkarıp, insanların ve diğer pek çok kahramanın başına bela olan, sonra da onu halletmeye çalışan iğrenç bir ergen filmi. yazık.
 • doctor whonun en guzel tarafi kuralsiz olup bazen gecmis ve gelecekteki doktorlarin bir arada gorunmesidir, en efsane bolumler de doktorlarin guclerini birlestirip super daleklere, the master'a vs savasmalaridir.

  bu filmde de

  --- minik spoiler ---

  farkli zaman ve evrendeki spidyler guclerini birlestirip tum metaversedeki ana dusmanlarina karsi savasiyorlar, nefis , ergen tavlamacali companionlari ve ask hikayesini cikarirsak su zamana kadarki en iyi spiderman filmidir, ama en iyi marvel filmi degildir.

  --- spoiler ---
 • kahramanlarla dış görünüşleri ister istemez özdeşleştirildiğinde, tom holland bir türlü kafamda oturmadığı için bir süredir takip ettirmeyen spider-man serisiydi.
  yine de sevgili benedict cumberbatch'i görmek için bugün izlemeye gittim.

  ---spoiler ve duygusal hezeyan içereir---
  iyi ki de gitmişim çünkü spider-man'lerin spider man'i tobey maguire karşımıza çıktı.
  gözlerim doldu be. gerçek spider man kendisi olur, peter parker'ı tobey'den çıkarabilirsiniz lakin tobey'i peter parker'den çıkaramazsınız.
  zendaya kardeşimiz bile andrew garfield peter parker olarak zaman portalinden çıktığında şüpheyle yaklaşırken, tobey'i görünce onun peter'lığını sorgulamıyor dahi. ned'in lola'sının da tobey'i görünce tatlı tatlı gülmesi ayrı bir olay.
  neyse bu paragraf tobey'e aittir çünkü onu görmeyi çok özlemişim
  ---spoiler ve duygusal hezeyan içerir---

  film sonunda tom holland'ın spider man'ine ve marvel'in hikayeleri heyecanlandırmak için farklı karakterleri bir arada toplama yetisine saygı duymaya karar verdim. ilgiyi çekmek ve canlı tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
  bu filmlerde çekilenler ilk yazılan comic book'lardan esinleniyor mu bilmiyorum, öyle ise comic book yazarlarının yaratıcılıklarına ayrıca şapka çıkarıyorum.
  velhasıl, gidip 2.5 keyifli saat geçireceğiniz bir film olmuş, kafa dağıtmak için birebir.
  grafikler ve hikayeye ayrı ayrı yüksek puanlar veriyorum.
  bunca film sonrasında hala izlettirici öyküler üretmeleri takdire şayan.

  ---spoilerımsı---

  filmin sonuda tom hardy sevenleri bir sürpriz bekliyor, bir sonraki filmde venom'u bekleyeceğiz.

  ---spoilerımsı

hesabın var mı? giriş yap