*

şükela:  tümü | bugün
 • tom holland'ın başrolünde yer aldığı sony ve marvel ortak yapımı "spider-man" serisinin devam filminin resmi adı. tom holland'lı yeni serininin önceki filmleri:

  spider-man far from home (2019)
  spider-man homecoming (2017)
 • mcu'da yer alacak üçüncü spider-man filminin resmi adı.

  öncelikle bu filmden bazı beklentiler var ki; bence çok da hype olmamak lazım. spiderverse falan bunlar çok büyük hayaller arkadaşlar, filmin çekimleri bile bitecek neredeyse.

  filmin ana konusu spider-man'in kimliğinin ortaya çıkması ve kendini aklamaya çalışması üzerinde dönecek. ardından belki sinister-six'e kapı açılır. çünkü sony bu filmden sonra daha çok söz sahibi olacak

  sony'nin yapmak istediği; amazing spider-man'de de niyetlenip yapamadığı konu sinister six mevzusu. tüm kötüleri toplamak ve tom holland'ın karşısına çıkartmak istiyorlar bence. o evrende spidey ile venom birlikte, sinister six ile savaşabilir. çünkü sony venom'u daha çok bir anti kahraman gibi kullanmaya çalışıyor.

  eğer olursa, filmin içerisinde çok kısa bir bölüm paralel evrenlere değinebilir. bu anlatım ise yine sadece cameo olması beklenen dr. strange üzerinden yapılabilir. kendisi büyük ihtimalle wanda ile yaşadığı tecrübelerin ardından çoklu gerçeklik, paralel evren konularında uzmanlaşacak. eski oyuncular görünse bile bunun çok kısa bir sahne olacağı, hatta sahnede aksiyon bile olmayacağını düşünüyorum.

  jamie foxx olayı ise tıpkı j.j.jameson'un aynı oyuncu ile tekrar canlandırılması şeklinde olacağını düşünüyorum. yani amazing spider-man filmindeki electro olacağını sanmam. sadece oyuncu benzerliği olacak ama güzel bir gönderme gerçekleşecek böylece.

  beklentileri düşük tutun derken multiverse, spiderverse vb konularda diyorum. yoksa film yine en az 8 puanlık bir film olacaktır.

  asıl bu tür beklentileri olanlar ikinci dr. strange filmine odaklansın derim. benim gibi çok daha büyük ve kozmik beklentisi olanlar da gog 3 ve thor 4 filmlerine odaklansın.

  spider-man no way home'ın mcu adına bu kadar büyük açılımlar yapacağını kesinlikle beklemiyorum. bazı şeylere ucundan değinilebilir.

  ama son sözüm şu ki; umarım yanılırım.

  edit: disney dizilerinin ardından yanılacağımdan emin gibiym artık; ne mutlu.

  edit 2: sızan fragmana göre çok sağlam yanıldığım noktalar var ki çok mutluyum amk. 1-2 haftaya resmi fragman düşer. fragmanda tobey ve andrew göreceğimizi sanmıyorum ama filmde kısa da olsa yer almaları çok muhtemel artık.
 • bilgiler hâlâ kesin olmamakla birlikte (doğrulanmazsa entry'yi uçuracağım yine), toby maguire, andrew garfield ve kirsten dunst, jamie foxx ve alfred molina'nın ardından charlie cox da filmin kadrosuna katılmış. muhtemelen ilk üçünün rolü cameo düzeyinde kalacaktır ama cox'un daredevil'inin filmde bayağı önemli rolü olacağını düşünüyorum.
 • tom holland'ın başrolünde olacağı 3. spider-man filminin resmi adı. 17 aralık'ta vizyona girecek olan filmi jon watts yönetti. zendaya, benedict cumberbatch, jamie foxx, alfred molina, marisa tomei, jacob batalon, tony revolori filmin kadrosunda yer alan isimler. charlie coxmatt murdock karakteri ile görme ihtimalimiz var.

  edit: https://www.youtube.com/watch?v=iqypvdsowkk
 • herkes spiderverse olarak bekliyordu ama ilk iki filme sadık home ibaresi devam ediyor, fakat bu multiverse işlemeyeceği anlamına gelmiyor, ay hadi inş diyorum ve merakla bekliyorum.
 • isim troll bu arada dedikodulardan dolayı cast taşşak geçiyor

  homeworlds
 • eve dönüş yok kısmını paralel evrenlerde geçen umutsuz bir savaştan almış olabilir mi acaba? dediğim watts'ın (şükür) son kez yönettiği ağ kafa filmi.

  söverim. pis söverim. o (bkz: tobey maguire) beyaz perdeye gelecek!

  edit: imla
 • tahtada yazan home alone “some copyright issues” şakası iyiydi
 • spider verse animasyonunun(bkz: #119859353) yarısı kadar bile başarılı olsa çok iyi bir film çıkacaktır. yalnız işin içinde sony'nin olması dolayısıyla yakında kurmayı planladıkları spider verse evreniyle de çeşitli bağlantılar olabilir. mesela ilk çıkacak spider verse dizisi olan silk(amazon, netflix veya hbo'da yayınlanacaktır bu disney+'ta değil) falanlar da gözükebilir filmin içinde. yani bu filmin hem marvel sinematik evrenindeki multi-verse dalgasını hem de sony evrenindeki spider-verse dalgasını bir arada götürmesi yüksek gözüküyor. göreceğiz.
 • "sonunda ismi belli olmuş." dediğimdir. aynı zamanda, alt tarafı bir film ismi için bu kadar bekletecek motivasyon nereden geliyor merak ettirmiştir. bu filmin olası isimleri için bir sürü tahmin yapıldı, başlıklar açıldı. yahu ne gerek var bu kadar uzatmanıza? açıklayın gitsin işte, sanki fragman paylaştılar. sanki şu filmin isminden yola çıkarak filmde olacak her şeyi tahmin edebileceğiz. al, multiverse mi ne? zaten isminden önce de herkes bunu tahmin ediyordu. dalga geçiyorlar resmen.
hesabın var mı? giriş yap