• 29,90 tl'lik bir ürünü sepete ekleyip satın almak için üye olduktan sonra sepeti silip ürün fiyatını muadilleriyle birlikte 47,52 tl'ye çeken site. çakallık için özel kod geliştirtmiş adamlar.
  • şimdi aklıma geldi de benim elli küsür liramın üstüne yatan sitedir. bir buçuk yıl önce htc 10 için iki adet kılıf sipariş vermiştim. siteden kontrol ettiğimde iki kılıfın da aynı anda kargoya verildiği yazıyordu. kargo gelince açtım baktım içinde sadece bir kılıf bir de not var: "diğer kılıf stokta yok. gelince göndereceğiz" şeklinde. evet o notun üzerinden bir buçuk yıl* geçti hata kılıf yok. 1-2 kez aradım ama notta yazanla aynı cevabı aldım. bu saatten sonra paramı geri alabilir miyim bilmem. en azından buradan alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlar bir kere daha düşünsün.
  • dolandırıcılığı bir adım daha arşa çıkarmış web sitesi.
    buradaki çoğu insan gibi siparişim iptal edildi, iadenin bankaya yapıldığı iddia ediliyor ama gelen giden para yok. telefonlar açılmıyor, maillere cevap verilmiyor.
    az önce web sitelerindeki canlı yardım kısmından deneyeyim bir de şansımı dedim. iade için ne idüğü belirsiz bir web sitesine kart bilgilerimi girmem istendi :).
    artık mahkemede görüşeceğiz sanırım kendileriyle...

görsel

verdikleri numaraya yazdım. böyle yaparsam daha hızlı olacakmış iadem :).

görsel
  • 27.03.2017 tarihinde iptal ettiğim siparişin parasını 10.01.2018 'de iade eden şirket. merak eden varsa o 9 ay sonra attıkları iade e-mail 'ini buraya ekleyebilirim. şaka değil gerçek.

hiç öyle aldım 2 güne geldi, aldım 1 güne kapımda yapmayın, o aldıklarınız adamların stoklarında olan malzemeler ve sadece şans. malzeme stokta yoksa adamı aylarca süründürüyorlar, akabinde parayı da vermiyorlar. daha evvel de söylemiştim yine tekrarlıyorum, eğer peşinde koşmazsanız paranızı asla vermiyor şirketin çalışma mantalitesi ''salağa yatayım da müşteri unutur gider zaten'' üzerine kurulu.

şu an parayı geri iade ettiğine dair bir mail var ancak bu alışveriş üzerinden 9 kredi kartı ekstresi geçmiş ve şu an iade yapıldı mı yapılmadı mı çözene aşkolsun, banka da bilgi vermiyor...
  • dur bakalım ben paçayı kurtarabilecek miyim dediğim ürünlerin resmi internet sayfası.
    12 şubatta sipariş verdim... evet 12 şubat... evet evet 12 şubat...
    biraz önce aradım. çok yoğunuz çalışıyoruz diyorlar. haftaya gönderecek misiniz diyorum. söz veremiyoruz diyorlar.
    resmi satıcısı olan turunculardan biri yarın kapında diye ibare koymuş. göndereceğinden de hiç bir şüphem yok. ama kendileri iki ay sonunda hala söz veremiyorlar.
    iptal ve ücret iadesinde bulundum... yepyeni bir serüvene hazırım.
  • üst entrydeki suser'ın fotoğrafını koyduğu kılıfla aynı renk ve malzemeden mamul sadece dizaynı farklı bir ürünü de benim elimde kısa sürede aynı hale gelmiştir. ben firmayla temasa geçmedim, bir daha spigen ürünü almamak üzere çöpe attım.
    yarı fiyatına da aynı işi görecek ürünler varken bir ürünü kaliteli diye satın alıp sonrasında bununla karşılaşmak son derece rahatsız edici bir deneyim...
  • rezilin de ötesi bir firma. eğer burayı okuyup hala bir şeyler alıyorsan başına gelenleri hak ediyorsun demektir.
    daha önce yaptığım bir siparişi yine kafalarına göre iptal ettiler ben şikayet edince hemen özür maayetinde 600tl kupon verdiler. neyse 600tl kupon ve üzerine para ekleyerek telefonuma ekran koruyucu alayım dedim. 11 mart günü sipariş verdim. bekle bekle ne gelen var ne giden her sorduğumuzda ürünleriniz geldi, kargoya verdik veriyoruz derken bir de ne göreyim sipariş iptal edildi. mesaj atmışlar işte ürün stokta yok iptal ettik. ulan ben bu ürünü ön sipariş ile aldım zaten ne stoğu. adamlar siparişi göndermeyip parayı da bir güzel işletti ve sonra da pişkin pişkin ön sipariş diye aldığım şeyi iptal etti. ama aynı ürün 2 hafta önce turuncu sitede satışa bile çıktı. bir de utanmadan kusura bakmayın size 300tl kupon verelim diye mesaj atmışlar. lan hem 600tl kuponun üstüne yattın hem 1 ay paramı işletip bu enflasyon ortamında değersiz şekilde bana geri veriyorsun. bir de af buyurun salak yerine koyup al sana 300tl göndermeyeceğimiz ürünlere kupon diyorsun.

bakın tekrar tekrar söylüyorum bu rezil siteden hiçbir şey alamayın paranız ile rezil olmayın
  • 2 gün boyunca sitesindeki tüm fiyatları düşük gösterip yeni üye toplaması yapan firma. üstelik, fiyatlardaki şüphe üzerine arayanlara müşteri temsilcilerinin " fiyatlarımızda hata yok" demesiyle yapılan alışverişleri iptal etmiş bir firmadır. ürünleri sorgusuz sualsiz iptal ettikleri gibi, tarafıma ne bir mail ne bir arama yoluyla ulaşılmış, ne de kartımdan çekilen tutarın iadesi sağlanmıştır. ilk taksidi ödemeye girdi bile.

müşteri hizmetlerinin bu duruma açıklaması ise kendilerinde görünen fiyatlar ile sitede görünen fiyatların farklı olduğudur. bu şekilde bir fiyat hatası yapılıp, 2 gün boyunca sitenin bu fiyatlar üzerinde görünmesine, bir allahın kulu yetkilinin bu süre zarfında bunu farketmemiş olmasına ancak çocuklar inanır. yeni kişilere adını duyurmak ve kişisel bilgi toplamak adına yapılmış ucuz bir reklamdan başka değildir.
    twitter'da durumu yazan insanlara ulaşıp 100 liralık bir çek karşılığında tweetlerini silmeleri istenmektedir.

spigenglobal'e mail yoluyla durumu bildirdim. kendilerinden dönüş beklemekteyim. sonuç ne olursa olsun bir daha spigen markası ile herhangi bir ilişkim olmayacak ve yakınımdaki insanları da bu konuda uyaracağım.
  • bugün yazılanları okuduktan sonra, dün aldığım iphone 13 ekran koruyucu ve kılıfın 2023 den önce gelmesi tarafımda büyük sevinç yaratacaktır.

umarım anlatılan kadar tırt değildir, termin ya da iade süreçleri.

güncelleme : 02.08.2022 tarihinde ürünleri teslim aldım. teşekkürler spigen man..
  • iphone 13 pro max için aldığım kılıf 2 ay içerisinde şu hale gelince inceleme için kendilerine gönderdim. 3 ocak tarihinde 7-13 iş günü içerisinde para iadesi yapılacağını söylediler ancak hala iade gerçekleşmedi. emaillerime de cevap alamıyorum. spigen en memnun olduğum markalardan biriydi ama maalesef artık alışveriş yapmayacağım.
hesabın var mı? giriş yap