şükela:  tümü | bugün
 • yapımcıları ingiliz olan oyun. herkes niyeyse rus yazmış.

  neyse oyuna gelirsek, sanırım oyun tarihinin en iyi off-road oyunu kendileri. çamur detayları muhteşem, çamura battığınız zaman kurtulmak için diferansiyel kilidini açmanız, vinci bir ağaca bağlayıp kendinizi çekmeniz, ileri geri gidip kurtulmaya çalışmanız falan bunlar hiç bir oyunda göremediğimiz şeyler.

  ben ki far cry oynarken off-road araçlarıyla gezmeyi seven birisiyim, kendimi bu oyunda buldum. saatlerce başından kalkmadan 8 tekerlekli kamyonumu çamurlara, derelere bata çıka yardır yardır sürüyorum.

  kickstarter oyunları niyeyse çıkması çok uzun sürüyor ama spintires öyle olmamış adamlar hemen 1 yılda yapmışlar oyunu üstelik grafikleri de gerçekten çok güzel.

  eksilerine gelirsek;

  -araçların kamera açıları çok kötü
  -toplamda 5 harita var ve haritaların bazı yerleri birebir aynı. volcano ile plain haritasında 7-8 nokta copy/paste olmuş
  -görev yapma olayı pek yaratıcı değil. odunu al, oraya götür tarzında genelde (başka şeyler varsa ben keşfedemedim)

  hatırlarsanız çoook eskiden camel trophy yarışı vardı land rover ciplerle yağmur çamur giderlerdi işte bu oyun bana o zamanları hatırlattı.
 • teknoseyir'de incelemesi yapılmış. türkçe dil desteği de mevcut oyunda.
 • 2013 yılında daha buralar dutlukken alpha versiyonunu oynamıştım. o zaman bilgisayar isyan bayrağını çekmişti. şimdi baya optimize etmişler, yeni görsel efektler gelmiş. araçlara türlü türlü eklentiler kurar olmuşuz. benim oyunum daha ilk görevi yaparken hata verse de olmuş bildiğin.

  bunun öncesinde off road dendiğinde çok berbat örnekler vardı bir kilometretaşı olur umarım.

  kamyonlar kamaz ve kraz marka bu arada.

  yalnız oyun kafa karıştırıcı. araçların ayrıntısı olmadığından hangi arazi için ne kullanalım karar vermek güçleşiyor. bir tutorial olsaydı mesela akarsudan geçmek için ön egzos mu iyi olur olmaz mı vs. hoş olurdu.

  ek: başlarda çok ilgilenmemiştim ama yılalrdır her off road yapımına göz atan biri olarak aferin diyorum. eksiği hala çok çok fazla, ancak gelecek vaadediyor
 • amaçsızca saatlerinizi öldürebildiğiniz güzel oyun. 5 tane haritası var, görev kurgusu filan yok zaten. sadece araçları çamura gömüp, sonra çıkartmaya çalışmakla uğraşıyorsunuz. ama nedense sarıyor arkadaş. başında zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz.
 • on numara bir arazide araç sürüyorum oyunu .

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=gg2jpbgjqau
 • bugün itibariyle 29$'a satılan off-road oyun. alınabilir mi bilmiyorum ama, gelecek için umut verici fizik motoruna sahip. umarım diğer oyunlarda bu oyundan esinlenir.
 • online modunun üzerinde biraz çalışılması gereken güzel oyun. online modu nasılmış diye merak edenleri buraya buyurayım ---> http://www.youtube.com/…ybme2vzwyksb-lr7zempt97b1lu
 • amaçsız gibi görünen lakin başından kalkamadığınız güzel taşımacılık oyunu. yoldaki her bir direksiyon hareketiniz önemli. çamurun içine aracı sokmamak için milim milim ilerlediğinizde oluyor. aracı çıkarmak için ağaca kancayı atıp destek aldığınızda. kocaman nehirin içine aracı sokup ölüm riski göze aldığınızda. alın, aldırın efendim.
 • şu an steam'de 12.25 tl olan oyun
 • ismi steam’de “spintires: the original game” olarak değişmiş oyun. spintires mudrunner‘ın ismi de sadece “mudrunner” olmuş.