• son yılların popüler mesleği. nasıl ki kabzımallar meyve sebze yetiştirenlerin ürünlerini satıcıya satmalarına aracılık ediyorsa, bu şahıslar da sözde evrenin enerjisini, gücünü, meleklerin şifasını, yaratıcının lütuflarını falan muhtaç insanlara satıyorlar. kendilerine spiritüel kabzımal diyorum.

hasta, çaresiz, umutsuz insanları maddi manevi sömürüyorlar. işlerinin büyük kısmı keriz silkelemek. kerizlerin silkelenmesini umursamıyorum da, maalesef zengin ve şımarık kesim dışında, gerçekten hasta olan ve en ufak yardıma muhtaç insanları da sömürüyorlar.

bahsettiğim kabzımallar aslında eskiden cinci hoca diye alay ettiğimiz kesimin üniversite mezunu, büyük şirketlerde çalışırken bir anda "aydınlanma yaşadım" diye işini gücünü bırakıp kabzımal olanları. cinci hocaya orta ve alt gelir grubu giderken, spiritüel kabzımallar genelde orta-üst gelir grubuna hizmet (?) veriyor. çünkü kabzımalımız inandırıcılığını artırmak için "dünyayı gezdim, en iyi okullarda okudum ama bir gün melekler benimle konuştu/aydınlanma yaşadım" kozunu kullanıyor. bu kozu elde etmek için para harcamış, karşılığını alması lazım. çoğu pazarlama alanında çalışmış ya da eğitim almış. hepsinin ruhu kayserili, ticari zekalar parlak. anasını boyayıp babasına satar derler ya, o hesap. ruhlar, enerji, her neyse, bedava iş yapmıyor. psikiyatra gitmesi gerekirken dükkan açıp kartvizitine spiritüel danışman yazıyor. 90'larda saadettin teksoy izleyip, piknik tüpüyle cin yaktığını söyleyen hocalarla alay ediyorduk. şimdi bunların sözde sınıf atlayanları vampir gibi sömürüyor insanları. duygusal vampirler.

sanrıları olan bir hastayı psikiyatra yönlendirmek yerine meleklerle konuşacağına ikna edersen, çakran açılacak, enerji alanın bilmem ne olacak dersen bir gün katilin olabilir. oldu da, hepiniz hatırlarsınız. genç bir kadın, muhtemelen psikiyatri hastası bir danışanı (?) tarafından öldürüldü. bak öldüren kişinin ifadesine, bu insan normal biri mi yoksa bir psikiyatri servisinde mi yatması lazım karar ver.

insanlar 6 yıl tıp fakültesi + 4 yıl ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanlığı okuyor, doktor oluyor, bu kabzımallar kadar değer görmüyor. "psikiyatra gittim, yüzüme bakmadan ilaç yazdı" diye mırın kırın eden pıtırcan, kabzımala gibip seansına 400 dolar verince aydınlanıyor. haliyle kısa yoldan para kazanmaya heves eden kabzımalların sayısı hızla artıyor. nereye baksam bir ruh kabzımalı. hele twitter'da, adım başı bunlar var.

son dönemin popüler tiplerinden bir kızıl kafanın, frekans uzmanlığı diye bir hizmeti (?) vardı, ben ve birkaç kişi sosyal medyada yazınca, bir de haber çıkınca sanırım kaldırmış siteden. özetle üç beş dolarlık bir aletle hayatınızı değiştirebileceğinizi iddia edip birkaç yüz dolarlık fatura çıkarıyordu. kullandığı cihaz basit bir direnç ölçer ve bunu yapan adam dolandırıcılık yüzünden hakkında açılan davalardan kaçtı, amerika'yı terk etti asdfgs alın davaların bir kısmı burada

melekleri gören, allahla konuşan, şeytanı gören, kanseri siktiriboktan enerji seanslarıyla yenebileceğinizi söyleyen, bütün bunlar için paranızı/zamanınızı/çaresizliğinizi kullanan kim varsa ya psikiyatra gitmelidir, ya da dolandırıcıdır, polise teslim edilmelidir. konu tartışmaya açık değildir. insanoğlu bütün spiritüel kabzımalların bir mekiğe doldurulup uzaya fırlatılması gerektiğini anladığında iş işten geçmiş olacak.

herkese vulcanlar kadar mantıklı günler, geceler dilerim.

xoxo
    lustralseyahat
hesabın var mı? giriş yap