şükela:  tümü | bugün
 • en cok yaptigim ucak modeli.. pm marka 10 tane falan yaptim 1/72.. cok sevimli.. hatta 5th element'te spitfire'dan türeterek bi silah bile yapmislar.
 • bi bbs programi..
 • ikinci dünya savaşı ingiliz uçağı. dönemin alman uçaklarına denk ender ingiliz uçaklarından. savaş boyunca geliştirilerek hizmette kalmıştır.
 • turk hava kuvvetlerinde de bir donem kullanilmis ucak modeli. ancak cagdasi olan amerikanin (bkz: p 51b mustang) inin tirnagi bile olamayacagina inandigim avci ucagi.
 • supermarine spitfire
  ww2 ingiliz avci ucagi. 4 kanatli buyuk capli pervanesi, cok guclu v8 merlin motoru, 2x2 200 m.'de kesi$en guclu mitralyozlu, harika dizayni ile bir havacilik klasigidir.
  daha once bahsedildigi gibi royal air force'un ww2'de luftwaffe'nin messerschmitt, focke wulf ve junkers'lerine direnebilen tek ucagidir.
  turk hava kuvvetleri envanterinde de cok uzun sure hizmet vermi$ ve yerini f 80 shooting star ve f 86'lara birakmi$tir.
  guclu motoru, agresif pervane dizayni, hafifligi ucagi havada cok cok kivrak kilardi. ayrica bir avantaji da gene doneminin en guclu kanat makineli tufeklerine sahip olmasidir.

  not: binbir tane degi$ik spitfire modeli mevcut olup, hepsi yukaridaki konfigurasyona benzemeyebilir. fiyatlarimiza kdv dahil degildir.
 • junkers ve messerschmidt koalisyonuna kafa tutabilen yegane cok gelismis pirpir.cok etkileyici bir goruntusu vardir.sahra sartlari icin de ozel donanimlara sahiptir.
 • aşmış bir ingiliz uçağı, bir klasik. kanatlarda sekiz makineli tüfeğiyle kodumu oturtmak, çaktımı indirmek eylemini hakkıyla gerçekleştiren uçak, messerschmitt bf 109 ve focke wulf 190 hariç hiçbir alman uçağı performansının yanından bile geçemez, bf 110ları ve junkers bomberdıman uçaklarını ise çekirdek niyetine çitler.
 • fw 109'un son modelleri hariç ikinci dünya savaşının en üstün avcı uçağı. luftwaffe ile dişe diş savaşıp kazanmayı başarabilen ender uçaklardan. ileri modellerinde (mk xiv), daha önceki modellerde (mk xi)kullanılan rolls royce merlin motorunun (1655 hp) yerini rolls royce griffon motoruna (2035 hp) bırakmasıyla kendi zamanı için üstün sayılabilecek bir hıza (437 mph) ulaşmış, maksimum seyir irtifası 43,783 ft olan; 457 mil menzile sahip; kanatlarında iki 12.7 mm'lik ağır makineli tüfek, iki 20 mm'lik top taşıyan bir canavara dönüşmüştür. savaş boyunca 40 farklı modelden toplam 20531 tane üretilmiştir.
 • zeus'un her defasında abartarak anlattığı, dersler ve ankara arasında sıkışmış, fakat bunu kendi kaşınarak yapmış olan adam .