şükela:  tümü | bugün
 • leonardo'nun çift `bushido` samuray kılıcı, raphael'in çift `sai`, michelangelo'nun `nunçaku` kullandığı ortamda, donatello'nun `bo` adı verilen dandik uzun sopayı kullanması haksızlığıdır. ne zaman donatello saldırıya geçse, sopası bir kılıç tarafından doğranmakta ve un ufak parçalara ayrılmaktadır. halbuki donatello'ya yapılan bu ayrımcılık, dikkatli rönesans kaplumbağası sevenlerin gözlerinden kaçmamaktadır. yazıklar olsun. bir katana'yı çok gördünüz donatello'ya.
 • - çok açık ve ağır konuşuyorum. kurumlara yönelik, milleti galeyana getirmeye getirmeye yönelik bu davranışlar şerefsizliktir.

  bu çocuklar televizyona karşı limonatalarını yudumlarken kaplumbağalarımız canlarını siper ediyor. onlar kan kusuyor kızılcık şerbeti içtim diyorlar... ama burada gençler konfor içinde milleti galeyana getiriyor.

  biri kalkıyor splinter usta'yı ehliyetsizlikle suçluyor. senin ehliyetin ne? sen utanmadan kalkacaksın koskoca sensei'ye "leonardo'ya yalakalık yapıyor" diyeceksin.

  kaplumbağaların başındaki değerli bir bilim adamı, hataları olabilir. kalkıp yalakalık yapıyor diyemezsin...

  haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır biz şeytan olamayız.

  imza: bir teenage mutant ninja turtles hayranı
 • splinter usta'ya çok ayıp edilmektedir. adam bu tosbağaları yanına almış, silah vermiş, iş güç sahibi etmiş. tosbağaların karnı bu sayede pizza görmüş, afedersin splinter hoca sayesinde april o'neil gibi rüyalarında dahi göremeyecekleri karıyla tanışmışlar, splinter usta sayesinde televizyona çıkıp meşhur olmuşlar. eee şimdi neymiş efendim splinter usta adaletsizmiş. hadi ordan...bir şiirle bağlamak istiyorum:

  akvaryumdaki hali sakın unutma
  splinter'a dil uzatma sebepsiz
  sen yine tosbağa kalırdın amma
  maruldan kafanı kaldıramazdın şerefsiz...
 • splinter usta'nın da haydar'ın kavgadaki yeri ve önemini kavradığı gösterir.
 • aslında varolmayan adaletsizliktir. buradan splinter ustaya dil uzatanlara bir çift lafım olacak, splinter usta entellektüel bir faredir, onun yerinde başka bir fare olsa o 4 tane kaplumbağayı yerdi. kabuklarını da kemirirdi.
  ayıp size ayıp. adam bu ucubeleri adam yerine koyup bir de sanatçıların ismini vermiştir.
  hepsine birer silah ve eğitimini vermiş, ayrıca donatellonun sopasının zayıf bir silah olduğunu farkedip ona bilimsel eğitim de vermiştir.

  karşılığında onlar ne yaptı lan splinter ustaya sorarım ne yaptı. ergen mutantlar ninja kaplumbağalar...
 • donatello dört kardeş içinde en bilge olandır ve takımın beynidir. dolayısıyla dövüşürken aklını kullanır. kendisine bu silah tesadüfen değil, zekasını ve olgun karakterini vurgulamak için verilmiştir. konuyu kapattım, dağılabilirsiniz.
 • sabah sabah kafamı kurcalayan adaletsizliktir.

  michalengelo'da nunçaku var 2 tane.
  raphael'de yaba mı desem, çatal mı desem artık ne sikimse 2 tane. (edit: ismi sai imiş bu silahların)
  leonardo'da bildiğin 2 tane döner bıçağı var.
  donatello'da ise sopa. şaka değil amk, bildiğin sopa. kavga anında en kolay bulabileceğin şey lan sopa! ne suçu var olm bu çocuğun?
 • donatello bir bilimadamıdır ve şiddet karşıtıdır, leonardo gibi ukala, ne oldum delisi egoist, raphael gibi hırçın, saldırgan, michelangelo gibi soytarı, haylaz değildir. o aslında mekanik bilgisi ve zekası ile vurdulu kırdılı mücadelelerin insanı değildir, olmamalıdır, ödenek verilmediği, 1850 liraya üniversitelerde bilim yapamadığı için sokaklarda, kanalizasyonlarda falan yaşamaktadır.
 • bazı shredder yanlılarının sırf ortam gerilsin diye sarf ettiği sözlerdir. siz kimsiniz ki splinter usta'nın kararlarına laf uzatıyorsunuz? donatello olmasaydı o diğer salak kaplumbağa'lar telin neresinden geçeceğini nerden bilsin? plansız programsız ülkücüler gibi ilerler anca mahalle kavgalarında iş yaparlardı. takımın beynidir donatello, ona ilmi eğitimini de üşenmeden sıkılmadan, yıllarca uğraşarak splinter usta vermiştir. kendi bilgeliğini ona aktarmıştır. şimdi siz kim oluyorsunuz da böyle yüce bir kişiliğin kararlarını sorguluyorsunuz?
 • splinter usta'nın kalemin kılıçtan keskin olduğunu bildiğini gösterir. efendiii efendiii o donatello'yu sana harcatmazlar. splinter usta donatello'ya kızılcık sopası verdiyse bi bildiği vardır.

hesabın var mı? giriş yap