şükela:  tümü | bugün
 • her ninja kaplumbağanın, diğerlerine ait silahı kullanıp kapışabilecek kadar eğitim almış olduğunu, ama özellikle o silahı tercih ettiğini bilmeyen üyelerimizin neyin "adaletli" olup olmadığını tartıştığı başlıktır.

  donatello'nun sopası onun yüksek yerlere sıçramasında faydalı olur. michelangelo aynı bruce lee gibi milleti pataklayıp evine gönderir. raphael ise yumruklarıyla kavga etmeyi tercih ettiğinden, sai'leri aslında kendisi için en kullanışlı silahtır.

  hani öyle leonardo'ya bakıp da döner bıçaklarıyla dolaşıyor diye bir şey sanmayın.
 • ninja kaplumbağalara genel olarak ninjaların kullandığı silahlar vermeye çalıştıklarından dolayıdır. ileriki bölümlerde naginata kullandığı da oluyor. şimdi bunları güçlü birer mutant yaptıkları için bir yumi bow verecek halleri yok.

  sopa, uzak doğu gözüyle bakıldığında bilgelik anlamı taşımakta. ninja kaplumbağaların her birinde farklı bir özellik car. biri lider, biri agresif, biri şakacı, biri ise bilge. donatello aralarında en bilge olan(bilge derken, zeka küpü).

  tabi salt olarak bakıldığında iki katana ya da kılıç hepsini döver ama o gözle bakmamak lazım. o zopanın manevi bir gücü var.

  vay amınakoyayım ne yazmışım he ajcmrmd.
 • bu adaletsizliğin temeline inmek gerek.oradaki asıl amaç grup halinde hareket etmelerini sağlamak ve “bir elin nesi var, iki elin sesi var.” atasözünün doğruluğunu kanıtlamaktır.
 • sonunda birileri duygularıma tercüman olmuş dediğim başlık. thanks!
 • (#87687887) çok güldüğüm yorum.
  üstüne denecek laf bulamıyorum şuan.
 • kılıç değil, döner bıçağı hiç değil: katana o-ren ishii
  çatal değil: sai nefertiti elektra
  sopa değil: bo maymun kral
  allah'tan nunçaku doğru yazılmış.

  ninjaları görünce aklıma bir anı geldi;
  anaokulundayız. sınıfta 6 kız 5 erkek var.
  sinevizyon saatinde iki çizgi-film için oylama yapılıyor,
  biri bizim mutantlar öbürü sevimli ayıcıklar.
  bilin bakalım hangisini izliyoruz oylama sonucunda?
  tabii ki teenage mutant ninja turtles.
  çünkü yaşasın rönesansın dahi çocukları.
  tabii kızlarla uzun süre barışamadık ve emin olun o yaşlardaki kız çocukları çok acımasız olabiliyor.
  kendimden biliyorum ama o başka bir anının konusu.
 • en dandiği raphael'inki, ne donatellosu!

  machete, mızrak ya da çift yanlı çekiç verilebilirdi.
 • raphael'in kullandığı çatalların hangi derde derman olduğunu 35 yıldır anlamadığım için katıldığım önerme. kesiyor desen kesmez, batıyor desen batmaz.
 • fiziki olarak en guclu ve irileri olan raphael'e 2 adet catal verme durumudur. versene adamin eline bir adet spear soyle en saglamindan savurunca dunyalari kesip bicsin.

  not: raphael'in catallarina sai deniyor.
 • raphael silah dağıtımında en dandiği almakla kalmamış üstüne karakter dağılımında da en siliği almıştır. donatello dahi, leonardo lider, michelangelo mizahşör, zavallı raphael ise ne idüğü belirsiz tosbağa.

hesabın var mı? giriş yap