250 entry daha
  • shyamalan'ın iyi olduğu konuda çektiği film. bu adamın farklı türdeki filmlerini sevmiyorum ama bu tarz filmlerin altından kalkıyor.

herkes övmüş ben de övemeden geçemeyeceğim, james mcavoy çok iyi oynamış ve seyirciye hissettirmiş.

--- spoiler ---

başroldeki kızın geçmişi ayrı bi detay olarak katılmış filme, ne kadar iğrenç durumlar karşısında ne kadar güçlü kalınabilindiğini de gösterir vaziyette. bence iyi bir çatışma örneği olmuş bir tarafta suistimalleri kaldırmak için farklı kişilikler üreten biri diğer tarafta suistimale uğramış ve hala uğramaya devam eden ama güçlü ya da nasıl denir kendi kalabilmiş bir karakter.

filmin sonunun ilginç bir yere bağlanması gerçekten beklenmedik. ama yönetmen anlamış oradan ekmek yiyebileceğini ve şansını denemek istemiş. bence bir çok kişi merak edecek devam filmini.
    --- spoiler ---
  • m. night shyamalan'ın 2017 yapımı parçalanmış adıyla türkiye'de vizyona giren william stanley mulligan namı diğer billy mulligan'ın gerçek hikayesini konu alan filmidir. tek bedende 23+1 kişiliğin bulunması, bazılarının tehlike arz etmesi ve devamında çığırından çıkan işler filmde işlenir.

james mcavoy'dan bahsetmek gerekirse, tek kelime: başarılı.

hedwig kişiliğinde peltek konuşması, patricia'da etek giymesi, dennis'te siyahlara bürünmesi, barry ile ıvana sert'e dönüşmesi vesaire insana 'bak evladım bu oyunculuktur' diyor adeta.
  • her oyuncunun oynamak isteyeceği muhteşem bir rolü üstlenmiş james mcavoy ve altından çok güzel kalkmış.

--- spoiler ---

filmin ortalarına denk gelen hedwigin dans sahnesine kahkaha patlatan bir ben değilimdir herhalde*
    --- spoiler ---
299 entry daha
hesabın var mı? giriş yap