318 entry daha
  • m. night shyamalan sıçmığı... ciddi misin...

şu anda ne kadar kızmış olduğumu anlatamam... super hero comic book movie boom trendinden pay almak için yapılmış bir film bu!

split, tam 17 yaşındaki bir film olan unbreakable'ın spin-off filmi... shyamalan bey; ubreakable, split ve 2019 gösterime girmesi tahmin edilen glass isimli bir filmin de dahil olacağı üçlemesiyle bir süper kahraman evreni yaratmış oluyor böylece ve bahsettiğim süper kahraman filmleri patlamasına dahil oluyor... benim gözümde seyircilerden para sağmaktan başka hiçbir şey değil bu!

apacık şekilde billy milligan'ından esinlenerek yaratılan bu filmin ve haliyle shyamalan'ın yarattığı evrenin kötü adamı, orijinal hikayedeki potansiyeli alıp para uğruna çarçur ediyor! ve ben de buna aşırı derecede kızmış durumdayım.

film o kadar iyi başlıyor ve ortalara kadar ilerliyor ki sonucunda ortaya çıkan ucube daha da sinir bozucu oluyor. eğer film en baştan kötü başlasaydı bu kadar canımı sıkmazdı ama hayır, inanılmaz ilginç bir mevzuyu alıp saçma sapan bir doğrultuda ilerleyip biten bir film ortaya koymuşlar. zaten filmin ortasında bir yerde akıl almaz tesadüflerin gün yüzüne çıkmasıyla yavaş yavaş filmin kalitesi düşüyordu ama sonuyla birlikte tamamen yerin dibine gömüldü benim için.

ha, söz de shymalan bu karakterin temellerini taaa unbreakable zamanında düşünmüşmüş... kim yer lan bu yalanı... çok kötü çok.

filme dair tek iyi şey james mcavoy'un inanılmaz performansı ve 'başrol' oynayan kızın inanılmaz tatlı ve güzel olması... bu!

yazık.
235 entry daha
hesabın var mı? giriş yap