şükela:  tümü | bugün
 • şu ana kadar gördüğüm ".io" serisi oyunlar arasında en rahat ve en kafa dağıtıcı oyun.

  yakında viral olması mümkün.

  http://splix.io/
 • kolay ve zoru bir arada yaşatan oyun.
 • diğerlerine nazaran en kolay io oyunu. her oynadığım 3 elin 2sinde 1. olarak çıkıyorum. çok eğlencelidir. tam akıl kullanma işi. şiddetle tavsiye ederim :)
 • agar ve slither gibi io'lara göre daha fazla zeka gerektiren, oldukça meşgul edici ve eğlenceki oyun..
  zamanında ateri salonlarında "karı soymaca" olarak bilip oynadığımız oyun aslında..

  oyunun amacı daha fazla alan almak, yalnız size daha fazla puan getirip zirvelere yükselmenizi sağlayacak olan şey başkalarının alanlarını almak ve onları öldürmek..
  öldürmek için ise güzel bir taktik geliştirdim: rakip alanına komşu olabildiğince geniş bir manevra alanı kurun, usul usul yiyin..
  rakip gelince kendi alanızdan çıkmadan ama çıkacakmış gibi ataklar yapın, düşman sizin alanınıza gelince kesin kurdeleyi gitsin..

  eğlenceli oyun..
  tavsiye ederim..
 • güzel ve zekice tasarlanmış olmasının yanısıra saçma sapan reklamlarıyla can sıkan bir browser oyunu.
 • tam zaman öldürmelik, hatta hafif bağımlılık yapan hem zeka hem de refleksin avantaj olduğu bir oyun. üst sıralara çıkmak için alan almaktansa diğerlerini öldürmek daha avantajlı çümkü bir süre sonra ve belli bir büyüklüğü geçince arkadan yiyenlere engel olamıyorsunuz. ayrıca p tuşu ile durdurup lag taklidi yaparak düşmanı şaşırtmak da bizim keşfimiz.

  ayrıca team modu da var, böylece çok daha kompleks strateji geliştirilebiliyor.
 • oyundaki lag sorunu ve oyuna yeni giren birinin çaat diye başka birinin haritasının tam ortasına girme olayı oyunun tadını kaçırsa da en kafa dağıtıcı oyunlardan biri.
 • diğer io oyunlarından farklı olarak büyük olanın avantajlı olmadığı, çeteleşme denilen illete de olanak sağlamadığından sadece zeka ve refleksin ön planda olduğu kafa dağıtmalık oyun.

  verebileceğim bir iki taktik ise şu. ilk olarak candy crush oynar gibi daha az hamleyle ne kadar çabuk yayılırım mantığı ile değil haritaya bakarak adım atmanız gerekir. yani yerine göre küçük adımlarla yayılmak daha mantıklı. genelde oyuna ilk başlayanlar bu hataya düşüp kısa sürede yarış dışı olurlar. diğer yandan olabildiğince köşelerde bulunmaya çalışın. çünkü geniş alanlara yayılınca dört yandan saldırıya uğruyorsunuz. en azından köşelerde olduğunuzda bir iki tarafı koruma altına alabiliyorsunuz. ya da geniş alanlara yayılmaya çalışmaktan çok rakiplerinizi oyun dışı bırakmaya çalışmak tüm bunlardan daha mantıklı bir seçenek. böylece havadan puan alabilir, işgallerden kaynaklı puan kayıplarını da en aza indirebilirsiniz.