şükela:  tümü | bugün
  • ks. standard progressive matrices. j.c. raven tarafından geliştirilmiş, genel kabul gören, muhakeme-mantıklı düşünme yeteneğini ölçen bir zeka testi. 5-70 yaş arasında kullanılabilir.
    (bkz: spm plus)
  • (bkz: süpermarket)
  • titreşim analiz cihazı üreten bir isveç firması.
  • statistical parametric mapping kisaltmasi olan, gecemi "madem kodunu yaziyoruz oyleyse neden binary'sini de koyalim" yaklasimlari sayesinde rezil etmis, eeg, pet ve fmri kullanan neuroscience calismalarinda de facto me facto olmus bir adet matlab toolkiti.

wellcome trust center for neuroimaging'deki bey abilerimiz gelistirmislerdir.
    workshoplari da 3 4 ay onceden dolar biter.
  • brain voyager'ın bir başka versiyonu.
    adamın anasını ağlatır, ama bütün akademik camiada bunu kullanır. garip.
  • brain voyager'in bir baska versiyonu degil de (nasilki linux windows'un bir baska versiyonu degil) daha ziyade brain voyager gibi beyin datasi (fmri/mri ve ek olarak eeg/meg/pet) analizinde kullanilan, ancak brain voyager'in aksine acik kaynak kodlu ve beles bir yazilim. cok yaygin kullanilsmasi hem beles olusundan hem de matlab uzerinde calisan bir toolbox oldugu icin matlab script'leriyle yapilmak istenen her tur analize izin vermesinden kaynaklanir. yalniz kullanilabilirligi harbiden de cok dusuktur. xjview, marsbar gibi diger toolbox'larla desteklenerek kullanilir. yapan gruba cok mutesekkir olmama ragmen, gruplarina bir kullanilabilirlik (usability) uzmani almadiklari icin kendilerine cok darginim. bir de dokumantasyonu yazan elemanlar neyin kafasini yasiyorlar bunu bilmek istiyorum. guzel guzel orneklerle anlatmak varken herseyi en dolambacli yollardan teorik teorik anlatarak bana cok zor gunler gecirtmis bu yazilm emekcilerinin ben analari....miz aglamasin diyorum.
  • açılımı "south park mexican" olan 1970 doğumlu amerikalı rap şarkıcısı.aktif olduğu 1995 yılından beri 9 albümü bulunmakta.2002'den bu yana da çocuk tacizciliğinden dolayı içerde yatıyor.zamanında hit olmuş know my name şarkısı cidden güzeldir.
  • bilgisayar oyunlarında score per minute yerine kullanılan kısaltma.
  • brain imaging için alternatif olarak (bkz: conn)