şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte nedenini anlayamadigim bir sekilde garip garip yerlerde kullanilan hede. millet anlamini mi bilmiyor, yoksa komik olmak icin filan mi yapiyor bilmiyorum.

bir örnekle pekistirelim hemen; adam mesela bim'den bi sey almis, cok ucuzmus bu, tadi da güzelmis, entry'si söyle oluyor :

"süperötesi, orgazmik gofret.

---spoiler---

yakininizdaki bim magazasinda bulabilirsiniz!!!1111!!!11!!!

---spoiler---"

kardesim, bilmiyorsan niye kullanacagini, kullanma. alla alla. kullaninca daha iyi yazmis olmuyorsun, kizlar teklif etmiyor, hayatinda önemli degisiklikler olmuyor.
  • sözlükte en uyuz eden detaylardan. bu vandallık yüzünden izlemediğim bir filmin - okumadığım bir kitabın başlığında gezinirken geriliyorum, gözüm kayar bilmemne olur diye özellikle o başlıkları okumuyorum, okuyamıyorum.
  • dc comics evreni kahramanlarından,gerçek adı stephanie brown.genelde batman ve robin ile takılmaktadır, hatta robin'in yokluğunda bir dönem robin karakterinin kostümünü de taşımıştır (daha önce sarışın ve uzun saçlı bir robin gördüyseniz aha o bu kardeşimiz işte).üst düzey dövüş teknikleri ve akrobasi yetenekleri ile mistik bir biçimde görünmez olma yetisine sahiptir.
  • bunlar iyi güzel de be kardeşim, herhangi bir dizideki bir karakterin isminin altına bunun içinde sadece bir cümleden oluşan "ölmüştür, allah rahmet eylesin" gibi bir entry'nin kime ne faydası var. bilgi mi lan şimdi bu amına koyayım. spoiler ifadesi var ama spoiler ifadesini gördüğüm anda algımı kapatamıyorum ki kardeşim. başlığa tıkladığım anda görüyorum o cümleyi. herkes son bölüme kadar gelmiş olmak zorunda değil ki, milyonlarca insan her allahın günü yeni bir dizi izlemeye başlıyor. hayır salaklık bende her türlü insan var şu ortamda, son bölümüne kadar gelmediğin bir diziyle ilgili herhangi bir başlığa bakmayıver, ama yok bakıcam işte görücem. gerçi hırsızın hiç suçu yok mu, ölmüştür allah rahmet eylesin yazmış adam yau, bok var anasını satiim, karakter lan o, kesin sen şu çakır'ın cenaze namazını kılanlardansındır da.
  • bir de her boku spoiler sanan bok kafalılar mevcuttur. nasıl ki filmin konusunu bilerek izlemek buna girmiyorsa film hakkında verilen ucu açık ve tek bir olayı veya karakteri hedeflememiş bilgiler de spoiler olamaz. eğer ki film bir savaş filmiyse, ben de kanlı film olmuş, filmin sonuna canlı çıkabilen pek yok abi dersem, karşımdaki bok kafalı da buna spoiler derse ben onun film izleyecek aklının ortasını sikerim.
  • --- spoiler ---

(bkz: sinema tarihinin en hüzünlü sahnesi)

--- spoiler ---

bol bol örnek içeriyor, o yüzden hoşlanmayanlar için dikkat!
  • moderatorlere tek acıma sebebim bunlar. (spoi'ler di mi o?)

moderator'sun her şeyi okuyup, varsa ispiyon doğrultusunda entry'nin legalliğini` :legallik `kontrol edeceksin. işin bu en düzeysel açıdan.

ama ben, atıyorum death note'u, lost'u, dexter'ı vs, yayınlandığı zamanda izlemeyip, sonradan izlemeye başlayabilecek bir moderator olabileceğini zannetmiyorum, düşünemiyorum böyle bir olguyu. düşünsenize,

başlık lost; ispiyon sebebi, başlıktaki diğer entrylere fiziksel referans.

entry:

--- spoiler ---

bence john locke'un hem ölmüş hem de ölmemiş olması akıllara hemen s2e3'teki flashback'i getiriyor. aslında o flashforward'mış. şimdi anlıyoruz da bık bık. bi de üstteki entry'de aslında o öyle diil diyen dallamaya bi çift sözüm var.

götünle izleme lan.

bi de şöle bi resim var, dumur oldum yani: http://i23.imageshack.us/ohalanbune.jpeg

--- spoiler ---

ee, 2. sezona yeni geçmişse bu arkadaş, neylesin artık böyle dünyayı.

o yüzden bence moderatorler geniş aile falan izlesin, hatta izlemesinler, başlığında her saniyesi mevcut zaten. dizi falan izlemesinler en nihayetinde.
  • altıncı his* filmini yaşıtlarım gibi sonunda şok olarak izleyememiş oluşumun yegane sorumlusu.